הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

בטקס מרשים נחתם הסכם ברית ערים תאומות בין לוד לסמטרדיה שבגרוזיה
חדשות

בטקס מרשים נחתם הסכם ברית ערים תאומות בין לוד לסמטרדיה שבגרוזיה

רפי קריכלי, סגן ראש העיר שעמד בראש המשלחת: ההסכם פותח פתח של הזדמנויות תרבותיות, חינוכיות וכלכליות בין שתי הערים

   

בתמונות: מימין: רפי קריכלי ורעייתו יחד עם עמיתיו מהעיר התאומה סמטרדיה, סגן ראש העירייה וחבר מועצה. משמאל: בבית שגריר ישראל בגרוזיה שבתאי צור (במרכז התמונה), יחד עם רפי קריכלי-סגן ראש העיר, ד"ר דוד בטש (מימין) ורעיותיהם.

 

רפי קריכלי, סגן ראש העיר, שב בשבוע שעבר מגרוזיה, לאחר שייצג את עיריית לוד בטקס חתימה על ברית ערים תאומות, בין לוד לסמטרדיה. קריכלי עמד בראש משלחת שמנתה עשרה מתושבי העיר, כולם בני העדה הגרוזינית ומתחומי עיסוק שונים, רופאים, מחנכים, יזמים ובעלי עסקים.

ברית הערים בין לוד לסמטרדיה, נרקמה לאחר חילופי מכתבים בין ראש העיר בני רגב לבין ראש עיריית סמטרדיה - סוסו אקובדזה.  מועצת העיר לוד אישרה לפני כחודשיים את החתימה על ברית הערים ואישרה הוצאת משלחת עירונית שבראשה כאמור סגן ראש העיר רפי קריכלי, כאשר העירייה לא תשא בכל עלות כתוצאה מהביקור, כל הוצאות האירוח יחולו על העיר המארחת, למעט הוצאות הטיסה שיחולו על חברי המשלחת באופן פרטי, לרבות סגן ראש העיר רפי קריכלי.

סמטרדיה, עיר תיירות המונה כ-50,000 תושבים, נמצאת על צומת רכבות מרכזי המפגיש בין מזרח למערב גרוזיה. כעיר עם נמל תעופה, מגיעים אליה תיירים רבים, בין היתר מישראל, זאת בשל קרבתה לעיר קולשי שבה מרוכזת מרביתה של יהדות גרוזיה.

בטקס המרכזי לציון החתימה על הסכם ברית ערים תאומות, השתתפו כל בכירי עיריית סמטרדיה ובראשם ראש העיר סוסו אקובדזה, חברי הנהלת העירייה, אנשי עסקים, אנשי חינוך ותרבות ונציגי תקשורת שהעניקו סיקור מלא הן בעיתונות והן בטלויזיה המקומית. לצד חברי המשלחת מלוד, עמד לאורך כל הביקור, שגריר ישראל בגרוזיה שבתאי צור שהעניק ללודאים את כל תשומת הלב באופן הראוי והמכובד ביותר, כפי שציין רפי קריכלי.

בנאומו בטקס החתימה, סקר קריכלי בהרחבה על לוד ועל הקהילה הגרוזינית הענפה והברוכה המתגוררת בעיר, וכן הזמין את ראש העירייה ונציגי סמטרדיה לביקור גומלין בלוד לא לפני שהעניק בהוקרה את מפתח העיר. נאומו של קריכלי, בשפה הגרוזינית, זיכה אותו במחיאות כפיים סוערות. בתום הטקס, החליפו חברי המשלחות תשורות, דגלונים וסמלים של שתי הערים.

במגילת הקלף עליה חתמו נציגי שתי הערים - בשם ראש העיר בני רגב חתם רפי קריכלי מצד אחד לצד חתימתו של ראש עיריית סמטרדיה, הודגש כי יפעלו להידוק יחסי הידידות תוך פעילות משותפת בתחום התרבות, החינוך, הספורט, העסקים והתיירות בין שתי הערים.

המשלחת ששהתה בגרוזיה במשך שבוע ימים, נהנתה מאירוח ברמה הגבוהה ביותר, כאשר המארחים לא חסכו כל מאמץ כדי להנעים את שהותם של חברי המשלחת מלוד ואף הקצו לטובתם מאבטחים צמודים. בהמשך, ביקרו בבתי כנסת של הקהילה היהודית, בבתי עלמין ובאתרים נוספים. רפי קריכלי ניצל את ההזדמנות וביקר בלגודחי - עיר הולדתו ובכפר צ'יטלגורי. "זו היתה חוויה שהחזירה אותי לשורשים" אמר קריכלי, "אני משוכנע שהסכם ברית הערים בין לוד לסמטרדיה פותח פתח של הזדמנויות תרבותיות, חינוכיות וכלכליות בין שתי הערים". קריכלי מסר את תודתו למארחים ובמיוחד לשגריר ישראל בגרוזיה, שבתאי צור שליווה את חברי המשלחת בביקורם בגרוזיה ואף אירחם בביתו יחד עם רעייתו.

ראש העיר בני רגב שקיבל לידיו את הסכם הערים התאומות, ברך את רפי קריכלי ואת כל חברי המשלחת על  שייצגו את העיר לוד באופן הראוי והמכובד ביותר.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום