הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

כוכבי "נולד לרקוד" על בימת היכל התרבות בלוד
חדשות

ריקודים ומחול להפחתת האלימות!

כוכבי "נולד לרקוד" על בימת היכל התרבות בלוד

 

בתמונה: הרקדנים עם שרה אריש (שלישית משמאל) ועם עו"ד יאיר רביבו, מנהל רשת המתנס"ים בלוד

 

האלימות הינה נושא אשר לצערנו תופס מקום נכבד בקרב החברה בה אנו חיים. כיום יותר מבעבר, ישנם יותר ויותר נסיונות מחקריים וטיפוליים, למצוא את שורש הבעייה ולטפל בה באמצעים שונים...

במופע "רוקדים ברחוב" אשר התקיים השבוע בהיכל התרבות העירוני בלוד, נחשפו הצופים, תלמידי כיתות ז'-ח' בעיר, לסיטואציות מורכבות, הן מבחינה אישית ורגשית והן מבחינה חברתית. סיטואציות אלה מדמות ומקבילות למצבים רבים ושכיחים הקיימים בחברות שונות, כפי הסיפור שבמופע, המציג סכסוך מתמשך בין שתי קבוצות יריבות, אשר זוכה לטיפול יצירתי ללא אלימות.

הדחף המניע את השימוש באלימות, מתועל לאומנות וליצירה, וזאת - דרך שפת הריקוד המופלאה. כל הפסיכולוגים מסכימים שעבודה טיפולית סביב הנושא, המשפיעה על הקוגניטציה, בהחלט מצליחה לשפר ולהוריד את אחוזי האלימות בסבירות גבוהה. כלומר, על ידי ניתוח מקרים בהם מעורבת אלימות, ובעזרת דיון הכולל השמעת דעות שונות והבאת מצבי אלימות לתודעה ושיפוט – ניתן בהחלט לסייע לטיפול עמוק שורשי בסוגייה מורכבת זו.

"רוקדים ברחוב" – מאלימות לאמנות, הינו מופע מחול קצבי ואנרגטי המספר את סיפורו של אופיר, נער מנודה חברתית, המגלה את עולם הברייקדאנס ונשבה בקסמיו. בעזרת ידידתו, מחליט אופיר להעז ולשנות את הדימוי שדבק בו, הוא מגייס כח רצון, אומץ ונחישות ומצליח להשיל מעליו את בדידותו. מרגע שהחליט לעזור לעצמו הוא זוכה בהערכתם המחודשת של בני החבורה. באמצעות התפנית שעשה הוא מסייע לאחות את הקרע הישן והעמוק שבין שתי חבורות הרחוב. התקשורת האלימה שבין שתי החבורות מפנה את מקומה לטובת תחרויות מחול ידידותיות ותקשורת בונה, מעצימה ומקרבת.

לקיום המופע בלוד, אחראית שרה אריש, מנהלת סל תרבות עירוני אשר גייסה לצורך העניין את "העמותה לקידום תיאטרון השעה הישראלי לילדים ולנוער", במטרה להציג את המסרים החשובים שבו, כאמור בפני תלמידי ז'-ח' בעיר.

אגב, בין הרקדנים, גם כוכבי נולד לרקוד" אורי ושוקו כאשר לצידם על הבמה, הרקדן הלודאי תמיר גיאסוב מגני-אביב.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום