הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

מומחי נדל"ן: "לוד היא גן עדן למשקיעים"
חדשות

מומחי נדל"ן: "לוד היא גן עדן למשקיעים"

יש חזון ללוד: הזדמנות מצויינת להשקעה, באמצע מפת הביקושים של איזור המרכז בישראל

 

"לוד: האם תיהפך הצפרדע לנסיכה"? תחת כותרת זו פרסם בסוף השבוע שעבר העיתון הכלכלי "דה-מרקר", כתבה על הפוטנציאל האדיר הקיים בלוד: "התשואה הצפויה על ההשקעה, הן בנכסים לרכישה והן להשכרה גבוהה... לוד היא גן עדן למשקיע..., היא מאפשרת להגשים חלום ולהיות הבעלים של נכס מניב. העיר מציעה מגוון רחב של נכסים ומחירים ולכן מתאימה לאלו המחפשים לגוון את תיק ההשקעות שלהם בנכסים מניבים בתשואה גבוהה".

 

מי שחיפש הוכחה נוספת להתאוששות המרשימה של שוק הנדל"ן בלוד, הרי שבסוף השבוע שעבר פרסם העיתון הכלכלי "דה-מרקר", כתבה המתארת את הפוטנציאל האדיר הטמון בלוד ועל כדאיות ההשקעה בנדל"ן בעיר בשל התשואה הגבוהה הצפויה.

הכתבה שנערכה ע"י חיים לוי - מומחה בהשקעות נדל"ן מניב, נפתחת בהצגת נתונים כלליים של העיר ובסקירה על הפרויקטים הרבים אשר מצויים בתהליכי תכנון וביצוע, הן בפיתוח ותשתיות, הן במגורים והן במסחר ובתעשייה.

בין היתר, מציינים גורמי נדל"ן מסוכנות "אנגלו סכסון" אשר רואיינו לכתבה, כי באחרונה חלה עלייה משמעותית במחירי הנכסים וזאת בעיקר בשכונות החזקות וכי בשוק השכירות קיים ביקוש ער לדירות בכל המגזרים.

מטבע הדברים עוסקת הכתבה בעיקר בכדאיות ההשקעה בדירות בלוד: "גן עדן למשקיע הזעיר...", כך נכתב, בשל התשואה הגבוהה הצפויה על ההשקעה, הן בנכסים לרכישה והן להשכרה כפי שצוין. בסיכום הכתבה מצוינת לוד כעיר שמאפשרת להגשים חלום ולהיות הבעלים של נכס מניב. "העיר מציעה מגוון רחב של נכסים ומחירים, ולכן מתאימה לאלו המחפשים לגוון את תיק ההשקעות שלהם בנכסים מניבים בתשואה גבוהה. העיר בעלת הפוטנציאל טרם פרשה כנפיים והמריאה. אלו המאמינים שהנהלת העיר החדשה תישא אותה למחוזות חדשים ותוך כך תשביח משמעותית את הנכס שברשותם, מוזמנים לגשת למתווך האזורי ולהזמין שתי דירות מכל סוג. בתיאבון", כך בציטוט מדויק מהכתבה המפרגנת.

כתבה זו רק מחזקת את כתבות אחרות שפורסמו בתקשורת המקומית והארצית, לפיהן מחירי הדירות בלוד, במגמת עלייה. לאחר שנים של ירידות מחירים שהגיעו לשפל חסר תקדים, נרשמת התאוששות במחירי הדירות. מחירי הדירות בעליה מתמדת ועשרות בעלי דירות אשר ביקשו למכור את דירתם, הסירו את השלטים מעל מרפסות הבתים, ככל הנראה בהמתנה להתבהרות התמונה. גם בשוק הדירות להשכרה נרשמה התאוששות מדהימה, כיום קשה מאוד למצוא דירה פנויה להשכרה בלוד.

לשוק הנדל"ן החם והמתאושש בלוד, מס' סיבות: הנהגת העיר הנוכחית והתוכניות לפיתוחה העתידי כמו גם ההכרה בלוד כעיר בעדיפות לאומית, כל אלה מחזירים את האמון בלוד, הן של תושבים מתוך העיר והן מחוצה לה.

גורמים בענף הנדל"ן, בהם רונן שטרית זכיין "אנגלו סכסון" בלוד-רמלה, ציינו כי המצב בלוד, מהווה הזדמנות להשקעה כדאית הן בדירות למגורים והן בשטחי המסחר והתעשייה, השקעה שתניב תשואה נאה ורווח בטווח הקרוב. עוד ציין בכתבה שפורסמה לפני כחצי שנה, כי רמת המחירים בלוד, עומדת על מחצית מרמת המחירים בערים אחרות בסביבתה, בהן ראשל"צ, מודיעין ועוד, לפיכך מזמנת לוד הזדמנות מעניינת להשקעה, באמצע מפת הביקושים של איזור המרכז בישראל. יותר ויותר משקיעים, רוכשים היום דירות בלוד, בהם תושבים מקומיים בעלי זיקה ושורשיות שנשארים בה מתוך בחירה ולא מחוסר ברירה, וכאמור תושבים גם מחוץ ללוד שמייעדים את הדירות להשכרה. בתחום השכירות, נוצר שוק מפותח ואקטיבי בשל ביקוש עצום הן מצד תושבים שאין בידם לרכוש דירה, והן כאמור מצד משקיעים המחפשים תשואה גבוהה.

רן וירניק, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין אשר רואיין אז למדור הנדל"ן של "מעריב", ציין כי מבחינה תחבורתית תהנה לוד בטווח הקצר מנגישות טובה מכל עיר לוויין אחרת – גם לתל אביב וגם לירושלים.  בנוסף, מתחם אחיסמך שבו צפויות להיבנות כ-3000 יחידות דיור וכן פרויקטים כמו רמת אלישיב לציבור הדתי-לאומי, עשויים למשוך אוכלוסיות חזקות לעיר בעלות מאפיינים חברתיים – כלכליים יציבים.

והמצב כיום רק הולך ומשתפר, כפי שגם העיתון הכלכלי "גלובס" פרסם בתחילת החודש, וכת העיתון "דה-מרקר".

ההתעוררות הנדל"נית בלוד ניכרת גם בשטחי המסחר, המשרדים והתעשייה, בעיקר בשל המיקום הגיאוגרפי המעולה בצמוד לנמל התעופה, ובשל המחירים הנמוכים למ"ר – שליש מהמחירים בתל-אביב.

אזור התעשייה הצפוני של לוד, נחשב לאחד ממרכזי התעשייה החשובים והמבוקשים ביותר בכל איזור המרכז, נמצא היום בתפוסה מלאה של עסקים, ובשל כך פועלת העירייה להרחבתו ולהקמת אזור התעשייה נוסף על אדמות מינהל סמוכות בהיקף של כ-1,000 דונם במגמה לפתח תעשייה שתאפשר מענה תעסוקתי לאלפים מתושבי העיר.

הביקוש באזור התעשייה בלוד, הולך וגובר, בתוך כך החליטה חברת סובארו להקים בלוד את מרכז הלוגיסטיקה שלה בגודל כ-12,000 מ"ר בנוי. על פי קצב ההתפתחות של אזור התעשייה בעידן הנוכחי, נראה כי צפוי המשך התרחבותו והתבססותו של אזור תעשייה זה, כאחד המרכזים במדינה, הן מבחינת נפח הפעילות והן מבחינת חשיבותו לכלכלת המדינה כשער כניסה לייבוא וכשער יציאה לייצוא.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום