הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

צבי איצקוביץ -ראש העירייה הרביעי בלוד, הלך לעולמו
חדשות

צבי איצקוביץ -ראש העירייה הרביעי בלוד, הלך לעולמו

צבי איצקוביץ ז"ל

צבי איצקוביץ, אשר כיהן כראש עיריית לוד במשך למעלה מ- 12 שנים רצופות בין השנים 1965 עד 1978, הלך בשבוע שעבר לעולמו בגיל 83, לאחר מחלה ארוכה.

איצקוביץ נבחר לראשונה למועצת העיר הרביעית ולתפקיד ראש העירייה בנובמבר 1965 מטעם מפא"י ההיסטורית. בדצמבר 1969 נבחר בשנית לראשות העיר מטעם המערך, ובפברואר 1974 הצליח להיבחר בפעם השלישית לתפקיד, גם הפעם מטעם המערך.

צבי איצקוביץ היה ראש עיריית לוד הרביעי במניין, אחרי פסח לב (1950 עד 1959), אלכסנדר קמיל (1959 – 1964), שרגא שוולבה (מפברואר 1964 עד נובמבר 1965).

שינויים רבים עברה לוד במהלך שנות קיומה. אם העשור הראשון התאפיין בחבלי קליטה קשים, העשור השני לווה בהתבססות כלכלית וחברתית של תושבי העיר, ואילו העשור השלישי, במרביתו כיהן איצקוביץ כראש עיר, בלט בתנופת פיתוח נרחבת, כמוה לא ידעה העיר לפני כן.

בעשור זה השתנו לא רק צורות הדיור ואופי השירותים, אלא גם אופיים של התושבים שהשתקעו במקום, כאשר בעשור הראשון הגיעו ללוד עולים חסרי כול, בעשור השני השתקעו תושבים שנמשכו אליה בזכות המפעלים הגדולים, ובעשור השלישי קלטה לוד תושבים מבוססים יותר מבחינה חומרית.

אין ספק שלאיצקוביץ פרק נכבד בדברי ימיה של העיר לוד. כאמור, ביום שישי שבער, נטמן בבית העלמין הישן בראשל"צ, סמוך לבית בו התגורר בשנותיו האחרונות.

בהלווייתו של צבי איצקוביץ ז"ל, ייצג את לוד דובר העירייה, יורם בן ארוש, אשר הניח זר על קברו בשם העיר לוד ועיריית לוד. בדבריו למשפחה ציין בן ארוש כי יו"ר הועדה הממונה, אילן הררי, הנחה לפתוח את ישיבת המועצה הקרובה בדברים לזכרו של צבי, וכי עיריית לוד תפעל להנצחתו בקריאת אחד מרחובות העיר או אתריה על שמו, בטקס אליו יוזמנו בני המשפחה.

צבי הותיר אחריו את רעייתו חווה, שני ילדים, חמישה נכדים ונינה אחת, יבדלו לחיים ארוכים וטובים. יהי זכרו ברוך.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום