הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

הישג חשוב לקרן לפיתוח לוד: העיר העתיקה בלוד הוכרזה כעל אתר מורשת עולמית לשימור
חדשות

הישג חשוב לקרן לפיתוח לוד:

העיר העתיקה בלוד הוכרזה כעל אתר מורשת עולמית לשימור

העיר העתיקה בלוד נכללת ברשימה מכובדת מאוד של 93 אתרים ברחבי העולם, שיש לעשות כל מאמץ כדי לשמרם כמורשת תרבות, כך עולה בדוח מפורט בנושא זה שפורסם בשבוע שעבר על ידי הקרן העולמית לשימור אתרי תרבות מונומנטליים (WMF) הפועלת מניו יורק

המסמך שהפיצה הקרן מדגיש את חשיבותם של אתרים ייחודיים אלו להיסטוריה ולתרבות האנושית, על כל גווניה ורבדיה, ועד כמה חובה לפעול לשמרם לפני שיהיה מאוחר מדי

הכרזתה של קרן השימור הבינלאומית -  World Monuments Fund, על העיר העתיקה של לוד כעל אתר מורשת עולמי בסיכון, באה בהמשך לבקשה שהוגשה בשם הקרן לפיתוח לוד בניהולו של עו"ד אביב וסרמן, אשר נכתבה על ידי אדריכל השימור הנודע, גיורא סולר, בשם הקרן.

המשמעות היא, שהקרן האמריקנית תסייע למאמצי הקרן לפיתוח לוד, לגייס משאבים לפיתוח העיר העתיקה, לרבות פיתוח "משולש השלום" (המסגד, הכנסייה ובית הכנסת בעיר העתיקה), הקמת מרכז מבקרים בינלאומי ומוזיאון לייצור שמן זית במתחם בתי הבד העתיקים, חיבור הפסיפס הידוע לכלל האתרים והפיכת המתחם כולו לפארק.

יצוין כי במהלך החודש הקרוב, יתקיים  אירוע להשקת הקרן הקהילתית לפיתוח לוד בהשתתפות שרים, אנשי עסקים, שגרירים, אנשי ציבור וראשי הקהילות השונות בעיר. על המועד המדויק תפורסם הודעה בעיתונות המקומית.

בתמונה: העיר העתיקה בלודקידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום