הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

הרב הצבאי הראשי ומח"ט חברון ביקרו במכינה הקדם צבאית 'מעוז' ברמת אשכול בלוד
חדשות

הרב הצבאי הראשי ומח"ט חברון ביקרו במכינה הקדם צבאית 'מעוז' ברמת אשכול בלוד

בשיחה עם תלמידי המכינה אמר הרבצ"ר הרב רפי פרץ כי "התרופה האמיתית למצב הבעייתי בשכונת רמת אשכול היא המכינה הקדם צבאית. מהמכינה תצמח תקווה גדולה לשכונה" * מח"ט חברון אל"מ אהרון חליבה אמר כי "מבחנה האמיתי של הציונות אינו בדיבור אלא בעשייה. אנחנו כיהודים מרגישים מסירות נפש לעם ישראל ולמדינה שלו"

ראש המכינה הרב עוזי חובב, מנכ"ל המכינה אהרון אטיאס הרב הצבאי הראשי הרב רפי פרץ ויו"ר הועדה הממונה אילן ההררי

 

מח"ט חברון אהרון חליבה בבית המדרש בלוד

 

הרב הצבאי הראשי, תת אלוף רפי פרץ, ביקר בשבוע שעבר במכינה הקדם צבאית 'מעוז' הנמצאת בשכונת רמת אשכול בלוד. בביקור השתתף יו"ר הועדה הממונה, אילן הררי. הרבצ"ר פגש את ראש המכינה, הרב עוזי חובב ואת מנהלה הכללי אהרון אטיאס וקיבל סקירה על הפעילות הרבה שעושה המכינה בשכונה הן בהקשר החינוכי תורני והן בהקשר החברתי. ביחס לכך אמר הרב רפי פרץ לראש העיר: "אילן תדע לך שהתרופה האמיתית למצב הבעייתי בשכונת רמת אשכול היא מכינה קדם צבאית. מהמכינה תצמח תקווה גדולה לכל תושבי השכונה".

בשיחה עם התלמידים שיבח הרב פרץ את רוח ההתנדבות הרבה שלהם ועל רצונם ללמוד תורה דווקא בעיר לוד וקבע כי "צה"ל נלחם מתוך רצון לבנות קומה שלמה של גבורה בעם ישראל. "המכינה נמצאת כאן בעיר כדי לעשות את המקסימום הנתבע מאיתנו והמוטל עלינו, זה הערך שלנו כלוחמים וכאנשים שלומדים תורה".

יומיים לאחר ביקורו של הרב הצבאי הראשי, הגיע לדבר עם חברי המכינה מח"ט חברון אל"מ אהרון חליבה. בשיחה בבית המדרש עם התלמידים אמר המח"ט כי "להיות יהודי זה להשקיע את המקסימום כלפי המדינה". חליבה שהתרגש מפעילות המכינה ומרצונה העז ללמוד תורה דווקא ברמת אשכול אמר כי "מבחנה האמיתי של הציונות אינו בדיבור אלא בעשייה. אנחנו כיהודים מרגישים מסירות נפש לעם ישראל ולמדינה שלו. המסירות הזו היא מה שמאחד אותנו כפרטים והיא המעשה הגדול". כשהוא מסביר לתלמידים מה היא הקרבה אמיתית אמר חליבה: "אני לדוגמא לא הייתי חודש וחצי בבית בגלל התפקיד שלי. ברור שהקמת משפחה וחיי משפחה הם חשובים מאד, אבל השליחות שלנו היא למען כל עם ישראל ולשם כך אנו פועלים ומוותרים על הנוחות האישית שלנו".

המכינה הקדם צבאית 'מעוז' פועלת בשכונת רמת אשכול משנת תשס"ו. בשנה האחרונה עומד בראש המכינה הרב עוזי חובב. מטרת המכינה היא להכין את תלמידה לצה"ל מתוך לימוד תורה המגלה אחריות וקשר עם עם ישראל. הקשר מתבטא ברצון לפעול עם תושבי רמת אשכול לרווחתם ולביסוסה החומרי של השכונה. לדברי מנכ"ל המכינה אהרון אטיאס, המכינה שואפת להרחיב את פעילותה החברתית והרוחנית ברמת אשכול מתוך כוונה לחזק את תושבי השכונה. בשיחה עם הרב עוזי חובב הוא מדגיש כי "מטרתנו היא לגדל תלמידי חכמים שתהיה להם אחריות על הציבור החברה בעם ישראל. אנחנו רוצים לבנות תורה גדולה שלא תשב רק בבית המדרש אלא תיתן רוח לעם ותייצר כאן דור של מנהיגים שטובתו של עם ישראל היא המוטיבציה הראשית שלהם".

כתב: ינון גוטלוף

   קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום