הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

טקס הנחת אבן הפינה לבית המשפט המחוזי בלוד ב-4.1.11
חדשות

טקס הנחת אבן הפינה לבית המשפט המחוזי בלוד ב- 4.1.11

 

בתמונות: בית המשפט המחוזי – מרכז במבט מהחזית ומהעורף

 

שנת 2011 תיפתח בלוד בטקס חגיגי לציון הנחת אבן הפינה לבנין החדש של בית המשפט המחוזי – מרכז.

הטקס יתקיים ב-4.1.2011, בהיכל התרבות העירוני ע"ש מקסים לוי, בהשתתפות בכירי מערכת המשפט בישראל בהם כב' השופטת דורית ביניש - נשיאת בית המשפט העליון, פרופ' יעקב נאמן – שר המשפטים, כב' השופט משה גל – מנהל בתי המשפט, כב' השופטת הילה גרסטל – נשיאת בית המשפט המחוזי-מרכז, עו"ד יורי גיא-רון – יו"ר לשכת עורכי הדין בישראל, שופטים וסגני נשיאת בית המשפט המחוזי-מרכז, וכן גבי שוחט – סגן בכיר לחשב הכללי באוצר, אילן הררי –יו"ר הועדה הממונה ובכירי העירייה.

כזכור, בתחילת יוני 2008, אישרה ממשלת ישראל כי מיקומו של בית המשפט המחוזי – מרכז, יהיה בעיר לוד. המדובר בהישג חשוב ביותר ללוד לאחר שרשויות רבות נאבקו על הזכות שבית המשפט יוקם בשטחן, וביתרון אסטרטגי מן המעלה הראשונה. פרויקט מעין זה הוא מנוף להתפתחותה של העיר והקמתו בלוד מעיד על כוונת הממשלה לפתח את העיר ועל המפנה שעתיד להתחולל בה. הפרויקט יחזק את התחושה בקרב הציבור שהעיר עוברת מהפך ומממשת כעת את הפוטנציאל הטמון במיקומה כעיר במרכז הארץ. בנוסף, עתיד הפרויקט לסחוף אחריו מיזמים נוספים, מגמה שתוביל לעליית ערך הנדל"ן בעיר, תביא לעצירת תהליך ההגירה השלילית מהעיר ותעודד הגעת אוכלוסיה חזקה לעיר.

יתרונות נוספים בהקמת היכל בית המשפט המחוזי בלוד:  העברת מסר ברור של שלטון חוק וסדר בעיר, הגדלת הכנסות מגביית ארנונה, יצירת איזון עם ישובי הסביבה בפרויקטים בעלי חשיבות לאומית, משיכת אוכלוסיה מבוססת לעיר – עו"ד, סטודנטים, מתמחים וכד', וכן שיפור תדמית העיר.

במשרד המשפטים לא הסתפקו רק בהקמת בית משפט מחוזי, ובכוונתם להרחיב את האחיזה "המשפטית" בלוד, על-ידי הקמת בנין משרד המשפטים בעיר.

בית המשפט המחוזי שיוקם בלוד, יהיה אחראי על מחוז המרכז, ומבחינת הסמכות המקומית הוא דן בערעורים על החלטות בתי משפט שלום מנתניה, כפר סבא, פתח-תקווה, רמלה, רחובות וראשון לציון. כיום מכהנים בו 14 שופטים, בתוך שנתיים מספרם יגדל ל-24 ולאחר מכן ל-31.

העבודות בשטח כבר החלו ואם הכל ילך כשורה, הרי שלקראת סוף 2012 ייחנך הבניין המפואר בשד' הציונות – בצמוד לקניון לוד סנטר.

בית המשפט יוקם בשטח של כ-8350 מ"ר. במבנה מתוכננים 24 אולמות שיפוט ו-33 לשכות לשופטים. הזוכה במכרז הינה קבוצת אשטרום בע"מ שלה ניסיון עשיר בתכנון והקמת בתי משפט (תכננו והקימו את בתי המשפט בפ"ת והרצליה). המכרז שערכה מנהלת הקמת קריות ממשלה ובתי משפט  של החשב הכללי – משרד האוצר, כולל תכנון, הקמה ואחזקה לתקופה של 20 שנה. המציעים במכרז נדרשו להגיש הצעה תכנונית וכמובן הצעה כספית. הזוכה כאמור, קבוצת אשטרום בע"מ הגישה הצעה תכנונית הכוללת הדמיות של המבנה אשר תוכנן ע"י משרד האדריכלים אמר-קוריאל מחיפה שאף תכננו את בתי המשפט בהרצליה ופ"ת וזכו גם בתכנון בית המשפט באשקלון.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום