הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

יחידת יהלום למאבק בארגוני הפשיעה הושקה בלוד
חדשות

יחידת יהלום למאבק בארגוני הפשיעה הושקה בלוד

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ השיק ביום שלישי שעבר בטקס חגיגי את יחידת "יהלום" - היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה וחנך את משרדיה במרכז המסחרי החדש בשכונת גני-יער בלוד.

הטקס נערך במעמד סגן שר האוצר יצחק כהן, מנהל רשות המסים בישראל יהודה נסרדישי, מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, יו"ר הועדה הממונה על העיר לוד מאיר ניצן, מנכ"ל העירייה עו"ד יאיר רביבו, סמנכ"ל לחקירות ומודיעין אבי ארדיטי, חברי הנהלת רשות המסים וראשי זרועות האכיפה.

יחידת "יהלום" הינה יחידה ייחודית בחטיבת החקירות ברשות המסים שתתמקד בפעילות מודיעינית וחקירתית בתחום עבירות המס המבוצעות בזיקה לפעילות של פשיעה חמורה ובמסגרת פעילותם של ארגוני הפשיעה.

תחת ניהולו של אהרון עוז, תתמחה היחידה במיפוי תופעות פשיעה בעלי אוריינטציה פיסקלית, מיפוי ארגוני פשיעה על התשתית הכלכלית שלהם, תוך הרחבת מעגל משלמי המסים בקרב אוכלוסיות שלהם הכנסות בלתי חוקיות לרבות מתן סיוע לזיהוי ואיתור רכוש שבשליטת אותם גורמים עבריינים לשם חילוטו.

לצורך הקמת היחידה, שעל הקמתה החליט לפני למעלה משנה שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, גייסה הרשות לאחר תהליך מיון קפדני עשרות עובדים בעלי אוריינטציה כלכלית-משפטית שהוכשרו בקורס מיוחד כמפקחים-חוקרים. היחידה תפעל תוך שיתוף פעולה מלא עם גורמי האכיפה האחרים, בכלל זה משטרת ישראל, הרשות לאיסור הלבנת הון וגופי אכיפה נוספים ותתמקד בטיפול בתיקי פשיעה מאורגנת, כפי שיוגדרו על ידי צוות התוויית המדיניות המשותף לרשויות האכיפה.

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ ברך על כניסת היחידה לפעילות מבצעית מלאה ממשכנה החדש וציין את חשיבות התפקיד המרכזי שממלאת הרשות במאמץ המשולב של רשויות האכיפה לפגיעה בתשתית הכלכלית של ארגוני הפשיעה.

"זהו יום חג ורגע מכונן במאבק בפשיעה בישראל. משרד האוצר מצטרף היום לחוד החנית של המאבק בפשע המאורגן. אנו חייבים לדרוך במגף גדול על צינור החמצן של הפשיעה המאורגנת על מנת להבטיח את חירות אזרחי המדינה ולמגר את הפשע" אמר שטייניץ.

מנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי הדגיש כי פעילות היחידה החדשה מצטרפת לעשייה המשותפת הקיימת יחד עם משטרת ישראל ורשויות אכיפה נוספות במסגרת המאבק הכללי בפשיעה. לדבריו, היתרון הטמון ביכולות המקצועיות של עובדי הרשות יתרום למאמץ למוטט את ארגוני הפשיעה על ידי פגיעה ביכולות הכלכליות שלהם למימון הבלתי חוקית.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו ציין כי "הקמת היחידה מהווה מהלך חשוב בשילוב האסטרטגי והאופרטיבי של רשויות האכיפה, יחידת עלית שאני תולה בה תקווה לחיזוק ביטחונו של האזרח בישראל". המפכ"ל התייחס בדבריו גם לרצח שארע יום קודם לכן בלוד: אני שב עכשיו מתחנת המשטרה הסמוכה, בה קיבלתי סקירה של אירוע הרצח הטראגי מאתמול/ אני רוצה להגיד לכם שאנו נגיע למבצעים ונמצה עמם את הדין. נעשה זאת בנחישות ובתקיפות. לא יתכן שיקום אדם, ייטול נשק ויירה במרכזה של עיר. לא נרשה זאת. אנו נחזק את מערכי האכיפה והמניעה בעיר, ונגדיל את סיכויו של עבריין להיתפס. נעשה זאת באופן שוויוני, ללא הבדל בין פעילותנו כאן לפעילותנו בערים הגדולות. דין לוד כדין תל-אביב".

מאיר ניצן, יו"ר הועדה הממונה על העיר לוד ברך על יוזמתו זו של שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, וציין כי הקמת יחידת יהלום בלוד כמו גם היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית והקמת בית המשפט המחוזי שהולך ומוקם בלוד, מוסיפים נדבך נוסף לחיזוק התחושה של שלטון חוק וסדר בעיר.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום