הודעות הדובר - ישן
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר - ישן

רביבו: יש לתת עדיפות לתושבי לוד בבי"ס למדעים
חדשות

רביבו: יש לתת עדיפות לתושבי לוד בבי"ס למדעים

מנכ"ל עיריית לוד בפנייה למנכ"ל רשת "עתיד": "האינטרס הציבורי מחייב גישה פתוחה יותר לפיה תיכון למדעים נועד לקדם את תושבי העיר ולא רק להתארח בה"

בתמונה: יאיר רביבו – עדיפות לתושבי לוד!

 

עו"ד יאיר רביבו - מנכ"ל עיריית לוד, פנה בשבוע שעבר במכתב אל עמיעד גורביץ – מנכ"ל רשת עתיד אשר תנהל את תיכון למדעים בלוד, בעניין קבלת תלמידים נוספים מלוד לתיכון זה. לדבריו, בשנותיו הראשונות של התיכון עמד שיעור תושבי לוד הלומדים בו על כ-50%, וכי בשנים האחרונות חלה נסיגה בקבלת תלמידי לוד, אך היו הבנות לפיהן מספר תלמידי לוד לא יפחתו משליש. "מנתונים שהגיעי לידי עולה כי בשנה"ל תשע"ב יגיע שיעור תלמידי לוד לפחות מ-25%" מציין רביבו במכתבו, "אנו סבורים כי יש לעודד יותר תלמידי לוד להיכנס בשעריו של התיכון למדעים הנחשב כידוע כאחד מבתי הספר הטובים במדינת ישראל".

עוד מציין מנכ"ל עיריית לוד כי כחלק ממדיניות העיר לוד והעומד בראשה, מאיר ניצן, הרואה חובה חינוכית שתלמידי לוד ילמדו בלוד, שואפת עיריית לוד להגדיל את מספר תלמידי העיר שילמדו בתיכונים בתוך העיר ולהקטין את מספרם של אלו הלומדים מחוץ ללוד, בעיקר בתיכון אורט "רמלה-לוד" הנמצא ברמלה.

רביבו מצרף למכתבו רשימה של 21 תלמידים טובים מלוד עם ממוצע ציונים של 90 ומעלה אשר הומלצו ע"י מנהלי בתי הספר ככאלה שמתאימים ללמוד בבי"ס למדעים, אולם למרבה הצער, תלמידים אלו קיבלו תשובה שלילית מבלי שנומקה ולפיכך נרשמו לאורט "רמלה-לוד" השייך כאמור לרמלה.

"משיחתנו האחרונה, בה הבהרנו כי עיריית לוד דורשת לקחת חלק פעיל בוועד המנהל ובמדיניות בית הספר, עלה הצורך לקבל עוד השנה מס' נוסף של תלמידים מקרב תושבי לוד", מציין רביבו בסיום מכתבו "אין שום ספק כי האינטרס הציבורי מחייב גישה פתוחה יותר לפיה תיכון למדעים נועד לקדם את תושבי העיר ולא רק להתארח בה".

העתק ממכתבו העביר מנכ"ל העירייה לשר החינוך גדעון סער, ליו"ר הועדה הממונה על העיר לוד מאיר ניצן, לגזבר ואוצר העירייה ציון הדר, למנהל אגף החינוך יצחק בר-אושר, ליועצת ראש העיר לענייני חינוך רחל אשל, לעוזרת ראש העיר לענייני תכנון אסטרטגי שרית רשתי, ולמנהלת בי"ס למדעים תמר כרמיאלי.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום