כתבות
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"שכונת המכולות הראשונה בישראל הוקמה בכפר הסטודנטים בלוד

פרויקט המכולות הייחודי בלוד

המכולה הופכת ליחידת דיור מאובזרת עם מיזוג ורצפת פרקט

הפתרון היצירתי למצוקת הדיור הגיע לישראל ולעיר לוד. אחרי אמסטרדם, ברלין, לונדון ועוד ערים בעולם, מוקם בלוד פרויקט מגורים שלם, ראשון בארץ, שכולו מכולות מאובזרות היטב, למגורים ולהשכרה בזול לסטודנטים. סיפור הצלחה בכל קנה מידה.

עמותת "איילים" שמתמחה בייצור דיור זול לסטודנטים, הקימה כזכור בלוד בשיתוף עיריית לוד את שני כפי הסטודנטים בעיר. נוכח הביקוש הרב מצד סטודנטים,  פעלה עמותת "איילים" בברכתו של ראש העיר יאיר רביבו, להקת מתחם כזה בלוד במימון משרד האוצר, לטובת הסטודנטים אשר מתחרים על הזכות להתגורר בלוד, כאשר הכוונה היא שכבר באוקטובר השנה, יאוכלס הפרויקט המדהים אשר זכה לחשיפה תקשורתית ארצית חסרת תקדים, בכל אמצעי התקשורת, לרבות השבוע בתכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10,  בתכנית "שיחת היום" בערוץ 2 תחת הכותרת "הקאמבק של לוד", בעמוד שלם בעיתון "ידיעות אחרונות" ועוד ועוד...

"היוזמה היא של משרד האוצר" סיפרה ליאור ג'ורנו, מנהלת כפר הסטודנטים בלוד לתוכנית "לילה כלכלי" בהגשתו של גדי סוקניק ולתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10, "העמותה התלהבה מהרעיון אשר תאם את היעדים של העמותה להפוך את לוד לעיר סטודנטים וצעירים. המטרה בשיתוף התאחדות הסטודנטים הארצית להפוך את לוד לעיר תרבותית, צעירה ותוססת המהווה אלטרנטיבה יפה, מוצלחת ולא פחות טובה מת"א וסביבותיה. הפיילוט בלוד יאפשר להרחיב את כפר הסטודנטים בבי"ס הבנים לעוד מאות סטודנטים,  ויהפוך לפרויקט ארצי" אמרה.

מעט נתונים: המדובר ביחידות דיור של כ-60 מ"ר מאובזרות עם מיזוג, רצפת פרקט, בידוד, חלונות גדולים ואוורור, כניסה נפרדת עם מבואה ומרפסת פרטית, ובידוד שיוצר שקט. עלות השכירות החודשית בהן תעמוד על כ-650 ₪ לסטודנט, נוסף על מלגות לימודים שיכולות להגיע עד לכדי 10,000 שקלים, כאשר הסטודנט מחויב ל-120 שעות עבור הקהילה בלוד.

מתן חודורוב, הכתב הבכיר והפרשן לענייני כלכלה בחדשות 10 שהתארח בתוכנית, ציין כי המדובר בפתרון יצירתי שמיושם ברבות ממדינות העולם של הפיכת מכולות נמל ליחידות דיור מדהימות ומאובזרות. "קורה בלוד דבר מדהים, יש לי שם חברים סטודנטים שעברו ללוד, העיר הזו פורחת עכשיו ואנשים מלאים חדווה וציונות", אמר.

פרויקט המכולות מצטרף למיזם "רילוד" של התאחדות הסטודנטים הארצית שמגייס עוד 100 סטודנטים ללוד. המגורים במיזם הם במודל "עושים שכונה" של ההתאחדות, במסגרתו סטודנטים נכנסים לדירות שכורות במרכז העיר, ומחויבים בהתנדבות חברתית וקהילתית. כל חבורה של 20-25 סטודנטים גרה בשכונה אחרת בלוד ופועלת בה. עד כה יש כבר  7 קהילות סטודנטים הפזורות ברחבי העיר ופועלות בשיתוף עם התושבים והעירייה.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ברך על המהלך: "בנינו כבר שני כפרי סטודנטים בבנייה קונבנציונאלית, ונעשה כל שיידרש כדי למשוך ללוד עוד ועוד סטודנטים כעיר צעירה ותוססת העומדת בפני תפנית בפיתוחה, קידומה ובשינוי תדמיתה לטובה", אמר רביבו, "דירות כאלה יכולות להתאים לא רק לסטודנטים אלא גם למשפחות צעירות, וכעת אנו מקדמים בנייה של פרויקט כזה עבור זוגות צעירים תושבי העיר".

 
קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום