כתבות
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"לוד ממשיכה להפתיע: מדורגת בין עשר הרשויות היציבות במדינת ישראל

דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות לשנת 2018, שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, ממקם את לוד במקום השמיני כשאחריה מדורגות ערים חזקות כמו רמת גן, אשדוד, כפר סבא, מודיעין, גבעתיים, רעננה, הוד השרון ואפילו תל-אביב וחיפה * ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "עד לפני כמה שנים היינו קבוע בעשירייה האחרונה והנה הפכנו את הקערה על פיה"

 דירוג הערים היציבות כפי שפורסם בYNET

"תקראו פעם ופעמיים את הכתבה הבאה ותגידו האם זה לא חלום, שהעיר לוד נמצאת בין עשר הרשויות היציבות במדינת ישראל", כך מציין ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, "עד לפני כמה שנים היינו קבוע בעשירייה האחרונה והנה הפכנו את הקערה על פיה, וכל זאת הודות לכם שאתם נותנים לי את הכח להוביל את הספינה הזו ביושרה, בנחישות ובאחריות תוך כדי שהעיר נמצאת בתנופת פיתוח אדירה".

לוד בולטת במקום השמיני ובעשירייה הראשונה למרות שהיא מאופיינת בדירוג סוציואקונומי נמוך יחסית של 4. בעיר מתגוררים כ-80 אלף תושבים, בכך מדורגת לוד במקום גבוה יותר מעיריות גדולות ועשירות ממנה עם תושבים בחתך סוציו־אקונומי גבוה בהרבה מלוד כמו רמת גן, אשדוד, כפר סבא, מודיעין, גבעתיים, רעננה, הוד השרון ואפילו תל-אביב וחיפה. מקדימות אותה בדירוג ערים מבוססות כמו הרצליה, רמת השרון, נס ציונה, פתח תקוה, ראשון לציון, חולון וראש העין.

נתון זה מתפרסם לאחר שלוד רשמה הישג חסר תקדים מבין הרשויות המקומיות בישראל, וזכתה זו השנה השלישית ברציפות בפרס שר הפנים לניהול כספי תקין (לשנים 2013 - 2017). כך יוצא שמאז 2013 למעשה, זוכה עיריית לוד בפרס היוקרתי מדי שנה, המוענק למספר מצומצם של רשויות מקומיות שנמצאו ראויות לו, בהתאם לנתונים כספיים ומנהליים שנקבעו על ידי משרד הפנים, המתייחסים לפרמטרים שעיקרם: עמידה בנהלים לגבי ניהול התקציב, גירעון הרשות ביחס להכנסותיה ואחוז גביית הארנונה בהתאם לתקציב. לצד הניהול הכספי נבדקים בקפדנות גם מדדי שירות ומדדים ארגוניים המבטאים את נתוני הביצוע השנתיים והמצטברים של העירייה.

"דירוגה של לוד בין 10 הערים היציבות בישראל ופרסי הניהול הכספי התקין מהווים בשורה חשובה לעיר ואות כבוד לעיריית לוד שעשתה מהפך, מעירייה על סף פשיטת רגל בעבר לעירייה איתנה ובעלת יציבות פיננסית, בזכות עבודה משותפת של הנהלת העירייה ועובדיה השותפים לניהול מקצועי, תקין, יעיל ואחראי של הקופה הציבורית. בע"ה נעשה ונצליח!", אמר רביבו.
קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום