הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

נחנכה אנדרטה חדשה בלוד לזכרם של בני העיר שנרצחו בפעולות איבה
חדשות

נחנכה אנדרטה חדשה בלוד לזכרם של בני העיר שנרצחו בפעולות איבה

בטקס הסרת הלוט באנדרטה לזכרם של נרצחי הטרור תושבי לוד

נציגת המשפחות אסתר יצחקי מניחה עם ראש העיר זר

אנדרטה חדשה לזכרם של בני העיר לוד שנרצחו בפעולות איבה וטרור, נחנכה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בגן גנדי במרכז העיר.

הטקס התקיים במעמד נציגי המשפחות שאיבדו את יקיריהן בפעולת איבה, ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ובכירי העירייה, ובהשתתפות תלמידי ישיבת אלישיב הסמוכה לגן גנדי, כשעתיים לפני עצרת הזיכרון הממלכתית הנערכת מידי שנה בבית העלמין הצבאי בלוד.

עניין הקמת האנדרטה היה על שולחנה של העירייה עוד מימי הועדה הקרואה, אך הקמתה נדחתה פעם אחר פעם עד למציאת מקור תקציבי. כאשר הגיע הנושא לידיעתו של ראש העיר יאיר רביבו, המשמש כיו"ר הועדה להנצחת נרצחי טרור, החליט בו במקום לתקצב את הקמת האנדרטה מתקציב העירייה והנחה את דובר העירייה לרכז את הנושא, יחד עם חברת הועדה ונציגת המשפחות, אסתר יצחקי, אמו של אסף יצחקי שנרצח בשנת 2001 בפיגוע באלי סיני.

העירייה פנתה לאמנים והעבירה את הצעותיהם להחלטת הועדה להנחת נרצחי הטרור ונציגת המשפחות, ולבסוף נבחרה עבודתו של האמן ישראל פרימו מגלריית "נתיש" המתמחה בתחום. המוטיבים שנבחרו כללו שלהבת הפורצת מהקרקע וחומה שמזמינה את הנוכחים להתכנס יחד ולהתייחד עם זכרם של 20 התושבים שנרצחו בפעולות טרור, בהם 18 תושבי העיר שנרצחו מאז קום המדינה בלוד או מחוצה לה, 2 שאינם תושבי לוד אך נרצחו בלוד. בין הנרצחים מלוד גם שניים מהמגזר הערבי שנהרגו בפעולות טרור מה שמוכיח שהטרור אינו עושה הבחנה בין דם לדם.

הקמת האנדרטה בגן גנדי לא הייתה מקרית, שכן הגן קרוי על שם השר רחבעם זאבי (גנדי), שנרצח אף הוא באירוע טרור על ידי שלושה מתנקשים פלסטיניים, אנשי החזית העממית.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום