הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

סיפורה המיוחד של לוד ביריד התיירות הבינלאומי
חדשות

סיפורה המיוחד של לוד ביריד התיירות הבינלאומי

בביתן הצבעוני והמרשים של לוד ביריד התיירות הבינלאומי

 רביבו, ביג לייק לתיירות בלוד

יריד התיירות הבינלאומי בת"א הפך לכנס החם של כל גופי התיירות הגדולים בישראל ובעולם. היריד השנתי התקיים בשבוע החולף בגני התערוכה והביא אליו קהל רב של אנשי מקצוע בתחום תיירות הפנים והחוץ של ישראל. תגלית השנה הוא דווקא הביתן החדש של תיירות לוד שהתחילה לאחרונה להכיר בפוטנציאל הטמון בסיפור ההיסטורי והחברתי של העיר. ביוזמת מחזיק תיק התיירות בעיר עמיחי לנגפלד ומנהל הגרעין התורני בני פרינץ, ובעידודו של ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, הוקם מרכז סיור 'בשבילוד' המביא את הסיפור היהודי והציוני של העיר באופן מונגש וחוויתי ומקיים תכניות אירועים וסיורים בעיר וסביבתה למבקרים רבים.

"ההיסטוריה חזקה מהכל", אומר לנו רועי תנעמי, מנהל מרכז 'בשבילוד'. "העיר הזו היא אחת הערים העתיקות בעולם, ובתקופת המשנה אף זכתה לכינוי: משנה לירושלים, בעקבות הפיכתה לעיר מרכזית, כלכלית ורוחנית בדור שלאחר חורבן בית שני. אז נראה לך שכמה שנים פחות טובות יפילו אותה? המיקום המרכזי של העיר, בין יפו לירושלים, הביא אותה  לאורך כל התקופות להיות אבן שואבת. ולא תמיד אלו היו היהודים. גם עמים אחרים כמו הרומאים, הביזאנטיים והממלוכים הפכו אותה לעיר המחוז שלהם. גם היום, תפתח את המפה ותראה שלוד יושבת על עורקי התחבורה הראשיים של ישראל שלא לדבר על נתב"ג. אז איך קוראים ללוד פריפריה? לוד הייתה המקום בו התרחשו מדרשים וסיפורים רבים שהפכו לשורש המוסר וההלכה היהודית. ר' עקיבא ור' שמעון בר יוחאי היו תושבי לוד. סיפור אחר שקצת פחות מוכר בהיסטוריה של העיר הוא שחרורה במלחמת העצמאות, בפעולת הקומנדו הראשונה של צה"ל ע"י גדוד 89 של משה דיין, 68 שנים לאחר מכן, הפך הגדוד לחטיבה שהוקמה אך לפני שנה ונקראה חטיבת הקומנדו 89.

את ביתן תיירות לוד ביריד חנכו ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו,  סגנו יוסי הרוש, חבר המועצה עמיחי לנגפלד ומנכ"ל העירייה אהרן אטיאס. ראש העיר הבטיח להמשיך בפיתוח התיירות בלוד העתיקה ואמר כי זהו צעד נוסף בתכניות הליבה הקורמות עור וגידים בתחום התיירות בלוד. 

המבקרים שנכנסו לביתן הצבעוני והחי של תיירות לוד התרשמו ממגוון הסיורים והתכניות שיש לעיר להציע באמצעות מרכז סיור 'בשבילוד'. "בשנה האחרונה הבאנו לעיר למעלה מ 5,000 מבקרים, שהכירו לראשונה את הסיפור של לוד", מסכם רועי תנעמי. "לצד הרקע ההיסטורי, הרבה קבוצות מעוניינות להכיר את הסיפור של לוד כיום. בסיורים שלנו בלוד העתיקה אנחנו מפגישים את המבקרים עם שאלות מהותיות וחברתיות, כולל פאנלים עם דמויות מפתח הפועלות בעיר ממגזרים שונים. זו עיר מעניינת שמלבד הרקע ההיסטורי שלה, טומנת בחובה סיפור חברתי מרתק של חיים בעיר מעורבת ומגוון רב של עדות. השילוב הזה כיום הוא אחד הצדדים החזקים שלה, תמצית סיפורה של החברה בישראל". כולם מוזמנים להכיר מקרוב.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום