הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

מתחברים בלוד!
חדשות

מתחברים בלוד

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "חובתנו להשריש ערכים של סובלנות וכבוד הדדי, ליצור לכידות של קבוצות האוכלוסייה השונות ולהבטיח ככל האפשר, שייכות, רווחה, שוויון, כבוד והוגנות לכולן" * את הדברים הללו מציין ראש העיר בדברי ברכתו לרגל הקמת "פנימה" - תנועה חברתית תרבותית לא פוליטית שהחליטה לעסוק בגיבוש זהות ישראלית משותפת, אשר בחרה למקם את משרדיה הראשיים בלוד.

בתמונה: ראש העיר עם שי פירון בעת ביקורו בלוד כשר החינוך

שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, יחד עם שני הרמטכ"לים לשעבר, גבי אשכנזי ובני גנץ, ייסדו לפני מספר חודשים את "פנימה" אשר בחרה להקים את משרדיה הראשיים באזור התעשייה הצפוני בלוד המצוי בתנופה אדירה, לאחר שחברות וגופים מרכזיים בישראל בחרו אף הם להעביר את מרכז הכובד ללוד, בהם בין היתר רשת המתנ"סים הארצית, בנק מזרחי טפחות וחברות אוויס ויוניברסל מוטורס ישראל – UMI. בדברי ברכתו עומד ראש העיר על המחבר ביננו בלוד, בהיותה מיקרוקוסמוס של מדינת ישראל.

"ברכותיי לרב שי פירון על היוזמה הברוכה עם השקת התנועה הציבורית "פנימה" ואיחולי הצלחה בגיבוש זהות ישראלית משותפת וחברה בעלת ערכים משותפים החשובים לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל.

בחירתכם להקים את משרדי "פנימה" בלוד, מתכתבת היטב עם ייחודיותה של העיר, על הפסיפס החברתי והקהילתי המרהיב שבה, המבטא ישראליות עכשווית, יוזמת, פורצת דרך ואחראית, המהווה מקור השראה במדינת ישראל.

"האתגר הגדול הניצב בפני מדינת ישראל, הוא ליצור ישראליות משותפת המושתתת על שוויון, אחריות הדדית, ושותפות חברתית. תהליך ארוך טווח, מורכב מאוד, אבל אפשרי.

"זהו האתגר הגדול שלנו גם בעיר לוד, בהיותה מיקרוקוסמוס של מדינת ישראל, עיר שבה רוב יהודי חילוני, שלצדו מיעוט ערבי, מיעוט דתי לאומי, ומיעוט חרדי

"לודכמו החברה במדינת ישראל, מורכבת כאמור מקבוצות שונות. לכל קבוצה מערכת אתוסים, מיתוסים, אמונות ומנהגים המאפיינים אותה ומעצבים את זהותה ואת השונות המייחדת אותה מקבוצות אחרות

"ככל שנדע לחבר בין הקבוצות ולייצר שפה משותפת, כך נקטין את המתח, הפחד, העוינות והתחרות ביניהן.

ככל שנדע לטפח מעורבות, אחריות ומחויבות, כך נוכל לייצר אזרחות משותפת, ישראליות משותפת

"זה מחייב הסכמה, הבנה רחבה, ומדיניות ברורה. קבוצות אלו חייבות לקיים ביניהן יחסים של כבוד הדדי המתחייבים מאזרחותם המשותפת

"וזה מה שמחבר ביננו בלוד. אנו מטפחים מערכת יחסים של כבוד, הכרות והידברות שהיא צורך בסיסי להמשך קיומה של החברה על אף הקשיים הנובעים מהשונות הבין תרבותית, בכך אנו שואפים לייחד את העיר ולהפוך אותה סמל ודוגמה בישראל.

"כמו בישראל, גם כאן בלוד, הפתרון נעוץ בגיבוש תפיסה הדוגלת בשותפות בין המגזרים השונים, אנו מאפשרים לכל מגזר את הביטחון לשמר את זהותו ומורשתו, אך מחדדים בקרבו את ההכרה באחריות המשותפת לעתידה של העיר ושל החברה שבה, מתוך ערכי הוגנות, שוויון זכויות וחובות והקפדה שאף מגזר לא מופלה לרעה לעומת מגזר אחר. בצד אלה אנו מטפחים את פסיפס התרבויות הנפלא הקיים בעיר, ופועלים להרחבתו בפני כלל התושבים כחלק מיצירת האזרחות או הישראליות המשותפת.

"המבחן האמיתי מתבטא בהתייחסות של הקבוצות השונות זו לזו ובמימוש הפוטנציאל הקיים בפסיפס העשיר של החברה הלודאית. כדי לממש פוטנציאל זה אנו מבצעים פעולות משותפות שמטרתן להכיר ולקבל את ה"אחר", לגלות אכפתיות והתחשבות באורח חייו, ללא דעות קדומות, ללא סטריאוטיפים שליליים

"אנו מבצעים פעולות הסברתיות שמטרתן לחנך את התושבים להבין את החשיבות של מימוש ערכים של סובלנות וכבוד הדדי, עושים כל מאמץ להביט פנימה, לתוך החברה בה אנו חיים, ליצור לכידות של קבוצות האוכלוסייה השונות ולהבטיח ככל האפשר, שייכות, רווחה, שוויון, כבוד והוגנות לכולן, אנו מקצים משאבים אדירים לצמצום פערים והקטנת אי השוויון, מבצעים העדפות מתקנות באופן הוגן, משתפים את ההנהגה של כל מגזר בגיבוש הסכמה והבנה רחבה, רואים את האחר כשווה, פועלים כדי להכיר את האחר במטרה להפיג את הניכור, מכבדים כל מגזר ומונעים אפלייה והדרה, מקיימים אירועי תרבות משותפים שמקרבים בין המגזרים, ומנחים את מערכת החינוך בעיר לחנך לדמוקרטיה, לשותפות חברתית, לאזרחות שווה והוגנת ולישראליות משותפת.בהצלחה!"

דבריו אלו של ראש העיר אשר פורסמו באתר התנועה, קודמו בקרב למעלה משלושה וחצי מיליון ישראלים במדינה!

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום