הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד ארחה את גמר תחרות הנואם הצעיר של רוטרי ישראל
חדשות

לוד ארחה את גמר תחרות הנואם הצעיר של רוטרי ישראל

בתמונה: זוכי תחרות הנואם הצעיר של רוטרי ישראל באשכול פיס בלוד

תחרות הנואם הצעיר של רוטרי אשר הפכה למסורת, מהווה מיזם חשוב לקידום תרבות הדיבור בקרב הנוער. משתתפים בו אלפי תלמידים מ-50 ישובים ברחבי הארץ תלמידי כתות ה' עד יב'.

רוטרי ישראל חרת על דגלו את קידום תרבות הדיון והתחרות משתלבת בעשייה זו. המיזם תורם לתלמידים ליכולת הביטוי, מעודד מצוינות ושאיפה להצלחה, ומעורר דרך ארץ לשפה.

ארגון רוטרי ישראל אשר עורך זו השנה ה-30 את תחרות הנואם הצעיר, בחר השנה במועדון לוד ובעיר לוד, לארח את הגמר לתלמידי בתי הספר היסודיים ותלמידי חטיבות הביניים.

בגמר שהתקיים באשכול הפיס אורט לוד ע"ש זייל, התחרו 18 מתמודדים. המקום היה גדוש בבני משפחות המתמודדים שהגיעו מכל הארץ, חברים, וחברי רוטרי ממעלות מונפורט שבצפון הארץ ועד אילת שבדרומה.

הטקס, שנוהל ע"י שוקי נתן ממועדון לוד, החל בברכתם של מירי בוחניק נשיאת מועדון לוד וגבי אורן נגיד רוטרי ישראל. לאחר קטעי נגינה של נגני "רימון" לוד, החלה התחרות כשבזה אחר זה עולים המתמודדים והמתמודדות הצעירים ונושאים את נאומיהם, ערוכים כולם בטיעונים משכנעים, כשכל מתמודד זוכה למחיאות כפיים סוערות של הקהל.

כיו"ר צוות השופטים שימש מוטי רוזנבלום, מנכ"ל מועצת העיתונות, חברי צוות השופטים:  ד"ר סולי נתן, לשעבר מנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך, מנחם פרי, מוותיקי שדרני הררדיו בישראל, תא"ל מיל' רון כתרי ששימש מנכ"ל בית הספר הריאלי בחיפה ודובר צה"ל, ולליב סנדנר, מנכלי"ת החברה לפיתוח לוד.

בסיום הנאומים התקבצו השופטים כדי לבחור את הזוכים. בשל הרמה הגבוה של הנאומים הייתה מלאכתם של השופטים קשה והם ישבו זמן ממושך עד אשר יצאו עם ההכרזה על הזוכים:  במקצה בתי הספר היסודיים זכתה התלמידה נועם וינטראוב, תלמידת כתה ו' מבנימינה ששכנעה את כולם בצורך החשוב של "תרומת אברים – הצלת חיים מול כבוד המת", ואיעד עמיר חדיד תלמידת כתה ט' מדליית אל כרמל, שהציגה ברגש רב ובהצלחה את תפיסתה ל"שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בכיתות כלליות – בעיה או פתרון".

כל המתמודדים עלו לבמה לקבלת תעודות השתתפות ולזוכים הוענק גביע . הערב ננעל בשירת התקווה.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום