הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד: לנצח ינון שמם
חדשות

לוד: לנצח ינון שמם

לוד התייחדה עם זכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

ראש העיר מניח זרים על קברות חללי צהל

דבר ראש העיר למשפחות השכולות

הדלקת אבוקת הזיכרון על ידי נטליה ופבל אוחוטסקי

 בטקס הנחת זרים בבית העלמין הצבאי

מפקד משטרת לוד סנ"צ יגאל עזרא מניח זר

ירי כבוד לזכר הנופלים

קהל אלפים בעצרת הזיכרון העירונית בערב יום הזיכרון

עצרת זיכרון לנפגעי פעולות איבה בגן גנדי

"היום הזה הוא הזדמנות עבורנו להזדהות עמכם, לבטא את הכאב העז שמפלח לכולנו את הלב, את הרגשות שמציפים אותנו, ואת הגעגועים שאין להם קץ", אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, בעצרת הזיכרון העירונית לחללי מערכות ישראל, בהם 189 מבני העיר לוד, חללי צה"ל אשר נפלו במערכות ישראל או בעת מילוי תפקידם, ו- 22 תושבי לוד אשר נרצחו בפעולות טרור.

העצרת המרכזית נערכה בגן הספרייה העירונית "לדורות", בערב יום הזיכרון, במעמד המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן אשר נפלו בהגנה על המולדת או בעת שרותם הצבאי.

בכניסה לגן חולקו לבאים תגי דם המכבים, כסמל לביטוי של כבוד לנופלים והשתתפות ברחשי לבן של המשפחות השכולות, האלמנות והיתומים.

את אבוקת הזיכרון הדליקו נטליה ופבל אוחוטסקי, הוריו של רב סמל פיטר ישראל אוחוטסקי ז"ל, תושב העיר לוד, שנפל בקרב בדרום לבנון ב-13 באוגוסט 2006, שעות ספורות לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש. בן עשרים ושלוש היה בנופלו. תפילת קדיש מפי סמל אביחי אברהם פרץ, בן שכול, המשרת כרס"פ לוחמים בחטיבת גבעתי, ואת דבר המשפחות השכולות הביא עו"ד אילן אסל, אח שכול ליעקב אסל ז"ל שנפל ב-1988 במהלך האינתיפאדה הראשונה.

את הערב ליוותה תזמורת הנוער הייצוגית, תלמידי בית ספר יצחק נבון למחוננים ומצטיינים במוסיקה בניצוחו של מני מטלון. בקטעי השירה הופיעו סמל בן הרוש - המשרת בחיל האוויר ביחידת יהלום בשיור "עוז" והדס אלון תלמידת כיתה ח' באולפנית צבייה בשיר "שמע ישראל", שניהם בליווי אהרון אהרונוב. ביצוע מרגש נוסף היה של לריסה לבייב לשיר "יצאנו אט". תפילות "יזכור" ו"אל מלא רחמים" מפי החזן נועם רקובסקי.

הטקס המרכזי התקיים במעמד ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו ורעייתו יקירה, מפקד תחנת לוד סנ"צ יגאל עזרא, יו"ר ותיקי גדוד קומנדו 89 משחררי העיר נפתלי ארבל, ובהשתתפות בכירי העירייה, רבנים, אישי ציבור, נציגי ארגונים, ראשי מוסדות, וחניכי תנועות נוער שהגיעו כדי להתייחד עם זכר הנופלים.

בפני הקהל הרב, הוצגה מצגת מרגשת אשר שילבה את תמונות הנופלים, תאריך וגיל נפילתם, וכן את האזרחים מהעיר לוד אשר נרצחו בפעולות טרור. את הטקס הנחה דובר העירייה, יהורם בן ארוש.

"קורבנם של הבנים והבנות, ושל האזרחים התמימים שנרצחו בפעולות איבה, שזור בחיי העם ובהישגיו. אנו יודעים את מחיר הדמים ששילמנו כדי להיות עם חופשי בארצנו", אמר ראש העיר למשפחות השכולות אנו מבכים וכואבים יחד אתכם את אובדנם, אך גאים במורשת שהותירו לנו, המאפשרת את חיינו כעם וכמדינה בארץ ישראל. אנו מושיטים לכם יד אחים מחזקת, לעד נזכור את הנופלים באהבה, בדמעה ובהכרת תודה עמוקה וכואבת" אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו.

בהמשך הערב נערכו טקסי זיכרון נוספים בהם טקס הזיכרון של שבט הצופים "אייל" לזכר בוגרי השבט שנפלו, טקס "בעוז רוחם" בהנחיית מוריה  קור עם הזמר עידן חביב במתנ"ס דנוור ברח' דיזרעאלי, וערב משפחות מספרות על הנופלים במרכז הצעירים במתחם מדרחוב גרטבול.

למחרת ביום הזיכרון, כשעתיים לפני עצרת הזיכרון הממלכתית הנערכת מידי שנה בבית העלמין הצבאי בלוד, התקיים בגן העירוני, גן גנדי ברח' כצנלסון, טקס לזכרם של 22 התושבים שנרצחו בפעולות טרור, בהם 20 תושבי העיר שנרצחו מאז קום המדינה בלוד או מחוצה לה, 2 שאינם תושבי לוד אך נרצחו בלוד. בין הנרצחים מלוד גם שלושה מהמגזר הערבי שנהרגו בפעולות טרור מה שמוכיח שהטרור אינו עושה הבחנה בין דם לדם. הטקס התקיים במעמד נציגי המשפחות שאיבדו את יקיריהן בפעולת איבה, ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ובכירי העירייה. את הטקס ערכו תלמידי ישיבת "צביה אלישיב" הסמוכה לגן גנדי, בניהולו של הרב תומר גרוסמן ובראשותו של הרב פנחס בן יאיר.

בתי הספר ציינו את יום הזיכרון בטקס מרכזי שערכו תלמידי בי"ס "ספיר", בגן הספרייה לדורות.

בסיום טקסי יום הזיכרון, התקיים טקס אזכרה ממלכתי לחללי מערכות ישראל, בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בלוד. בשעה 11:00 עם הישמע צפירת דומיה בת שתי דקות, החל הטקס הממלכתי במעמד ח"כ עומר בר-לב, אשר הביא את דבר מדינת ישראל, ובהשתתפות נציגי צה"ל, המשטרה, כוחות הביטחון, אישי ציבור וקהל אלפים מתושבי לוד. את תפילת הקדיש נשא עזר שלי, אביו של רב"ט אייל שלי ז"ל, שנפל בשנת 1991. בירי כבוד לזכר הנופלים ובשירת התקווה, תם הטקס.

תהא נשמתם של הנופלים צרורה בצרור חיי העם היהודי ומדינת ישראל לדור ודור, אמן.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום