הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

תיכון דרכא בלוד מצמיח שגרירים צעירים
חדשות

תיכון דרכא בלוד מצמיח שגרירים צעירים

בתמונה: השגרירים הצעירים של תיכון דרכא בלוד מייצגים בכבוד את ישראל בעולם

שלושה עשר תלמידים מכיתה י"א מבית הספר התיכון "דרכא מקסים לוי" בלוד, זכו לייצג את מדינת ישראל באירופה במסגרת משלחת הסברה מטעם התכנית "שגרירים צעירים" של המרכז הרב תחומי בשיתוף משרד החוץ.

במהלך התכנית רכשו התלמידים כישורים שונים הדרושים לפעילות ההסברה כמו קביעת רושם ראשוני, עמידה על במה, תורת הנאום, נימוסים והליכות. בנוסף למדו רבות על מורשת המדינה וההיסטוריה שלה, על הישגיה בכל השטחים ועל החברה והתרבות בישראל. במקביל, נתבקשו גם ללמוד על המדינות בהן התעתדו להתארח.

סיור ההסברה שארך כשבוע  (במאי 2017) התמקד באוסטריה, סלובניה וקרואטיה, ובמהלכו קיימו מפגשים עם נציגים מהאיחוד האירופי, מהפרלמנט הסלובני ומשגרירות ישראל בקרואטיה.

בנוסף, חברי המשלחת התנדבנו לטפח את  בית הקברות היהודי בסלובניה שלמרבה הצער, היה מוזנח ולא תוחזק כיאות. התלמידים שטפו את הקברים, גרפו את העלים וניסו לעשות הכול על מנת לחלוק כבוד למקום.

המשלחת יצאה לאירופה בשבוע של יום הזיכרון ויום העצמאות ה- 69 של המדינה, ועובדה זאת תרמה ערך מוסף לשליחותם. את טקס יום הזיכרון ערכו בקהילה היהודית בסלובניה בנוכחות רב הקהילה. את היום שלמחרת ציינו בחברת בני נוער סלובני, בבית ספרם שם קיימו מעגלי שיח, ואח"כ יצאו לבילוי משותף.

התלמידים דיווחו בשובם ארצה כי לעתים המשימה לא הייתה קלה על רקע אווירה אנטישמית ודעות קדומות של חלק מהאנשים עמם נפגשו. לדברי תלמידה מהמשלחת: "עשינו כל שביכולתנו על מנת לשקף תמונת מצב אמתית ונכונה על המתרחש בישראל".

מלי אליאס, מנהלת ביה"ס: "אני מלאת גאווה וסיפוק לראות כיצד ילדינו הופכים להיות מנהיגי הדור הבא. תודה מיוחדת לעיריית לוד ולרשת דרכא שבלעדיהם לא היה באפשרותנו להוציא את המשלחת לפעילות ההסברה באירופה".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום