הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

תלמידי לוד מציירים – "לוד עיר שלושת הדתות"
חדשות

תלמידי לוד מציירים – "לוד עיר שלושת הדתות"

בתמונה: בסיום תחרות הציורים עם התלמידים המצטיינים

מיזם נוסף של רוטרי לוד לשילוב נוער, אמנות וקהילה, התקיים זו השנה השנייה ברציפות, לראות את לוד בעיני ילדי בתי הספר בעיר (תלמידי כתות ה – ח). הרעיון פרי יוזמתה של ננשיאה לשעבר של מועדון רוטרי לוד, נג'לה חנחן, שהובילה גם השנה את הפרויקט, קרם עור וגידים, לצייר את פסיפס התרבויות והדתות בלוד, תחרות שמטרתה לבטא את כישורי הציור של תלמידי העיר, לעודד כישרונות, להעצימם ולהגביר את הקשר בינם לבין העיר לוד ואתריה.

הרעיון אומץ ע"י מנהלי ומנהלות בתי הספר והתוצאה: 5 בתי ספר השתתפו בהם לוי אשכול, אלראשדיה, ספיר, נועם נריה, והמעפילים. התלמידות והתלמידים ציירו 43 ציורים סביב הנושא המשותף:  "לוד עיר שלושת הדתות".

אירוע  מסכם התקיים בשבוע האחרון בספרייה הציבורית לדורות, באדיבות מנהלת הספרייה, אמיליה קודיש. התערוכה נפתחה בהשתתפות התלמידים והוריהם, מנהלי בתי הספר, חבר השופטים בהם סגן ראש העיר יוסי הרוש, מנכ"ל העיריה אהרון אטיאס, וחברי מועדון רוטרי. את האירוע כיבד בנוכחותו אלי סער, מ"מ ראש העיר, אשר שיבח את הרעיון וחילק מחמאות על הקשר בין מועדון רוטרי לקהילה. מנהלי בתי הספר קיבלו תעודת הוקרה בית ספריות, ולכל תלמיד הוענקה תעודת השתתפות.

בצוות השיפוט 4 ציירים בני העיר לוד – נעמי טנא, אפי בן נתן, רחלי מורד וזהבית חזן, שדירגו את הציורים ובחרו את הטובים שבהם.  5 מגני הוקרה לציירים שציוריהם נמצאו על ידי השופטים כטובים ביותר:  אורי דהאן, מוריכה זוארץ ונויה צירינג מבי"ס המעפילים, נטלי דוד מספיר, ומרים בראהמה מלוי אשכול.

זהבית חזן שציינה את ההתלבטויות הרבות של חבר השופטים בבחירות הציורים הזוכים אמרה: "הציור כשפה בינלאומית, דרכו ניתן לגשר בין עולמות בין תרבויות, בין עמים ובין אנשים, היכולת ליצור ולהביע את עצמך בציור היא מתנה, חשוב לטפח ולהעצים יכולות אלה ולשלב בכל דרך את האומנות. התחרות הובילה יד ביד ילדים ובתי ספר מקהילות שונות ובכך ציינה את היכולת המופלאה בעיר לוד לשלב פסיפס תרבויות שונות בחיבוק, בהבנה ובקבלת האחר".

בתום הטקס ניתנו תעודות הוקרה לשופטים. התערוכה תהיה פתוחה לקהל בספריה לתקופה של חודש ימים.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום