הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

שינוי דרמטי באכיפה ופינוי מצבורי פסולת בלוד בסיוע ממשלת ישראל
חדשות

שינוי דרמטי באכיפה ופינוי מצבורי פסולת בלוד בסיוע ממשלת ישראל

השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, הגיע לסיור וביקור עבודה בלוד בהשתתפות בכירי משרדו, כדי לעמוד מקרוב על האתגרים בתחום איכות הסביבה בלוד, בנושאים הנמצאים בראש סדרי העדיפויות של המשרד.

השר להגנת הסביבה בפגישת עבודה עם ראש העיר

סיור בעיר, ראש העיר יאיר רביבו סוקר בפני השר אלקין על התמורות בלוד

במפגש השתתפו בכירי העירייה, סגני ראש העיר יוסי הרוש ומאיר אסולין, וחברי מועצת העיר רפי קטאשווילי - המשנה לראש העיר, ליאה שטיינברג מחזיקת תיק איכות סביבה, משה בונפיל מחזיק תיק התפעול ושיפור חזות העיר, עמוס חג'ג' ושלמה אברמוביץ.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, סקר בפני השר על התמורות הרבות שחלו בעיר בשלוש וחצי השנים האחרונות, והציג בפניו את בקשות העירייה לסיוע המשרד להגנת הסביבה, בדגש על המאבק הנחוש והבלתי מתפשר שמנהלת העירייה כנגד עברייני פסולת בנייה ופסולת פיראטית בעיר. בתוך כך ביקש ראש העיר סיוע בתקציבים לצורך פינוי מצבורי פסולת בעיר, בעיקר בשכונות הערביות וסיוע באכיפה, לרבות השתתפות המשרד במימון אמצעים טכנולוגיים ושת"פ עם הסיירת הירוקה של המשרד.

כן הציג ראש העיר בקשה לסיוע בתכנון והקמת מתקן אזורי לטיפול בפסולת לסוגיה עבור לוד-רמלה והמועצות האזוריות השכנות, והקמת פארקי מחזור שכונתיים המשלבים בתוכם פעילות לילדים ובני נוער המדגישים מסרים סביבתיים כגון אחריות למרחב הציבורי, הפרדת פסולת במקור, שמירת משאבי הטבע וכד'.

השר אלקין ציין בדבריו כי הוא מוביל חקיקה אשר תביא לשינוי דרמטי בכל הקשור לפינוי מצבורי פסולת ואכיפה מאסיבית כנגד התופעה, וכי משרדו יוביל מבצע ארצי רחב היקף בשיתוף הרשויות המקומיות, תוך התחשבות במצב קיים בכל רשות, בהיקף התופעה וביכולתן התקציבית, כך שלוד תזכה לתגבור תקציבי משמעותי בנושא ולסיוע נרחב.

ראש העיר הודה לשר על ביקורו, וכן לחברת המועצה ליאה שטיינברג, מחזיקת תיק איכות הסביבה שהכינה יחד עם מח' איכות הסביבה בעירייה את תכני הביקור. "אנחנו רוצים להטמיע בלוד את הערך 'עושים שלום עם הסביבה', בשאיפה להגביר את המודעות הסביבתית המהווה את אחד הגורמים החשובים המקדמים את איכות החיים של הקהילה והפרט, תוך שיתוף התושבים בכל הקשור להתייחסות הציבור לניקיון השטחים הציבוריים וסביבת מגוריהם הקרובה".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום