הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

4 תיכוניים מלוד זכו כבתי ספר מצטיינים של משרד החינוך לשנה"ל תשע"ז
חדשות

4 תיכוניים מלוד זכו כבתי ספר מצטיינים של משרד החינוך לשנה"ל תשע"ז

עתיד למדעים, ישיבה תיכונית צביה אלישיב ותיכון דרכא, נבחרו על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. הגמול לזוכים:  בין 3,000 ₪ ל- 8,000 ₪

בתמונה: ראש העיר בביקור בתיכון דרכא אשתקד, אחד משלושת בתי הספר המצטיינים

כבוד גדול למערכת החינוך בלוד! משרד החינוך פרסם השבוע את רשימת 285 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה בישראל, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי, בהם 4 בתי ספר מלוד: עתיד למדעים, הישיבה התיכונית צביה אלישיב, תיכון דרכא ע"ש מקסים לוי, ותיכון "אלעולא" בחינוך הערבי.

בחירתם של בתי הספר הללו התקבלה על סמך חישובם של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר חוללו אותם מוסדות חינוך באותם מדדים ובהשוואה להישגי  השנה  הקודמת. לאור הישגיהם, בתי ספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,000 ₪ לכ- 8,000 ₪, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב תלמידיהם ביחס לשנה הקודמת ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. הדגש ניתן על שיעור השינוי ולא רק על הציון הסופי.

בהישגים  הערכיים  חברתיים נכללו המדדים:  שיעור  הגיוס  לצה"ל  בחינוך היהודי או לשירות  אזרחי  או  לאומי  גבוה, מניעת  נשירת  תלמידים, קליטת  תלמידי  חינוך  מיוחד, מידת  הקרבה  לתעודת  בגרות  מתוך  התלמידים  שאינם  זכאים  לתעודה  מלאה.

בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים: אחוז  הזכאות  לבגרות,  אחוז  הצטיינות  במבחני  הבגרות, אחוז  זכאות  לתעודת  בגרות  איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף 5 יח"ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח"ל מידת  השיפור  או  היציבות  בהשוואה  להישגים  בשנה  הקודמת.

שר החינוך, נפתלי בנט: "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית שהנהגתי במערכת החינוך, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי, הוא כולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך צועדת קדימה, בכל הפרמטרים, וזאת בזכות עובדי הוראה מצטיינים שחוללו שינוי משמעותי בקרב תלמידיהם. אני מברך את בתי הספר הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים, לטיפוח מצוינות ולתרומה לחברה ולקהילה. משרד החינוך מקדם שיח חינוכי שמשלב ערכים, הישגים לימודיים, מניעת נשירה וטוהר בחינות, וניכר שבתי הספר שזכו בתגמול הדיפרנציאלי השכילו לקדם ערכים אלו".

ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו: " זוהי הזדמנות נהדרת עבורי, לברך את 3 התיכונים בעיר, לקראת פתיחה מוצלחת בע"ה של שנה"ל תשע"ח, על כך שנכללו בנבחרת בתי הספר המובילים בישראל מבחינה לימודית וחברתית, לצד העצמת הערכים שאנו כה מייחלים בחברה שלנו. לעתים ערכים חשובים אף מציונים, השאיפה שלנו היא היא לגדל דור של אזרחים טובים, תורמים, ערכיים ומוסריים יותר. ברכותיי גם להנהלת העיר, לאגף החינוך וכמובן לצוותי החינוך בבתי ספר אלו כמחוללי שינוי, על פעילותם לחינוך לערכים של הגינות ותרומה לחברה ובעצם כך אף מביאים אותם גם להצטיינות לימודית, ערכית וחברתית. יישר כח!"

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום