הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

אלוף פיקוד העורף: ההיערכות שלכם לחירום בלוד ראויה להערכה
חדשות

אלוף פיקוד העורף: ההיערכות שלכם לחירום בלוד ראויה להערכה

ישיבת עבודה במרכז ההפעלה עם אלוף פיקוד העורף, הנהלת העירייה וקציני הפיקוד

אלוף פיקוד העורף מתרשם מהמוקד בעירוני הרואה וממערך המצלמות

מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, ביקר השבוע במרכז ההפעלה בלוד ונפגש עם ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ועם הנהלת העירייה. במפגש השתתפו קצינים בכירים מסגל הפיקוד הבכיר של פיקוד העורף וכן כל גורמי הביטחון בעירייה ומנהלי המכלולים בחירום.

במהלך הביקור הציגו ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, ומנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, את העשייה בתחום החירום ואת הביקורות והתרגילים הנערכים מפעם לפעם לבחינת כשירות ומוכנות עיריית לוד לשעת חירום, בהם זוכה עיריית לוד לשבחים ולהערכה גבוהה, המציבים אותה בין הערים עם רמת המוכנות מהגבוהות ביותר בישראל, הרבה בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן שיש לעיר עם גורמי פקע"ר ורח"ל.

"אנו מייחסים חשיבות רבה בכל הקשור להיערכות לחירום ואני מודה לפיקוד העורף על שיתוף הפעולה ההדוק ועל הסיוע, הייתם שותפים מלאים לכל אורך הדרך בדחיפת מערך החירום המעולה שלנו למצבו כיום" אמר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, "ככל שאנו ערוכים טוב בשגרה כך נהיה ערוכים בחירום, כל הצוות הבכיר מגויס למשימה ואני משוכנע שרק נמשיך ונשתפר". ראש העיר ציין כי העיר לוד לשרות פיקוד העורף  לביצוע כל תרגיל או אימון.

מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, הודה לראש העיר ולמנכ"ל העירייה על הסקירה הממצה. "העובדה שאתם פועלים בשגרה מתוך מרכז ההפעלה היא ללא ספק תפיסה נכונה שתאפשר התמודדות טובה יותר בחירום" אמר האלוף ידעי, "עובדה זו כמו גם ההיערכות הטובה, התרגולים ותשומת הלב המיוחדת שאתם מעניקים לנושא החירום, ראויים להערכה. הרשות היא לבנת היסוד וניכר מאוד שאתם לוקחים אחריות, ככל שהרשות המקומית חזקה ומוכנה יותר, כך גם הטיפול והסיוע של כל גורמי החירום יעילים יותר".

לפני ישיבת העבודה התרשם אלוף פיקוד העורף מהמוקד העירוני הרואה וממערך המצלמות, וכן צפה בתרגול רחפן צילום המופעל ממרכז ההפעלה. דגש מרכזי ניתן בבקשת העירייה לסיוע פיקוד העורף ולסמן כיעד הגדלה משמעותית של יחידות הסע"ר בלוד (סיוע עצמי ראשוני) שתפקידן יצירת מערך סיוע עצמי ראשוני באמצעות גורמי הביטחון והחירום בעירייה בסיוע מתנדבים, לחילוץ, למתן עזרה ראשונה ולכיבוי אש, בעת אירוע חירום ורעידת אדמה, מתוך הנחה שבשעות הראשונות לאחר האירוע, לא יוכלו ארגוני החירום וההצלה, להגיע לכל אירועי החילוץ בכל רחבי הארץ.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום