הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד: סיפור מרגש בבקבוק
חדשות

לוד: סיפור מרגש בבקבוק

הדסטארט שכולו עזרה לזולת: תלמידות כיתה י"ב מלוד אספו אלפי בקבוקים למחזור • את הכסף הן יעבירו לטובת אישה דלת אמצעים, אם לארבעה • "גם המורות נרתמו וגם המשפחות שלנו, אנחנו לא מתכוונות לעצור אלא לאסוף עוד בקבוקים" * הכתבה המרגשת של נועם (דבול) דביר פורסמה ביום שני השבוע ב"ישראל היום".

בתמונה: תלמידות אולפנת צביה לוד והבקבוקים. כולם נרתמו למאמץ

היוזמה יצאה לדרך לאחר מפגש אקראי בין תלמידת בית הספר לאישה. התלמידה, שהלכה עם הוריה לאכול פיצה, הבחינה כי האישה, שלדבריה מובטלת, מחטטת בפחי העיר למציאת בקבוקים. התלמידה, רוני ליקסנברג, הביאה את המקרה לאוזני חברותיה ויחד הן הציבו לעצמן "הדסטארט" שכבתי - לאסוף 2,000 בקבוקים למיחזור (שווי כל בקבוק הוא 30 אגורות פיקדון).

מאז, נכנס כל בית הספר לטירוף, התלמידות מקפידות להביא את בקבוקי השתייה מביתן בכל יום, ואף מקיימות סיורים בשעות שונות בעיר במיקומים מרכזיים ואוספות בקבוקים שעליהם חל חוק הפיקדון. שיראל דהמן (17.5), תלמידת האולפנה, מספרת: "הבנות נורא נרתמו ושיתפו את המשפחות. גם המורות הביאו בקבוקים לבית הספר ויחד אספנו אלפי בקבוקים. בימים של החגים התלמידות אספו הרבה בקבוקים - גם כאלה של יין שהתרוקנו בחג, ויחד אנחנו שומרות את הבקבוקים בחדר בבית הספר, ובסופו של דבר אנחנו מתכוונות להמיר אותם בכסף".

עוד מספרת דהמן כי "זה היה פרויקט של שכבת י"ב והרגשנו צורך שזה יהיה מאוד משמעותי. תלינו באולפנה שלטים שמסבירים את הפרויקט, עם שקית שבה כל תלמיד יכול לשים את הבקבוקים ובכל יום רוקנו את הבקבוקים. התגובות מאוד נלהבות. זה רעיון מקורי וגם המורות נרתמו וגם המשפחות שלנו - כרגע אנחנו לא מתכוונות לעצור, אלא לאסוף עוד בקבוקים ולהביא אותם לאותה אישה".

מנהלת בית הספר חגית יוגב, שבו 370 תלמידות, מספרת כי היוזמה היא חלק מכמה יוזמות שהציבו לעצמן שכבות שונות באולפנה לפתיחת השנה במעשה טוב. "הרעיון הוא שהבנות יעשו מעשה טוב בגיוס המונים - כל שכבה הציבה לעצמה יעד בתחום מסוים, שכבה ט' הכינה 100 משלוחים לחיילי צה"ל שנשארו בחג בבסיס, שכבת כיתה ח' גייסה אלפי שקלים לחולה כבד שזקוק להשתלה על ידי מכירת מגשי פיצה. זו גאווה מאוד גדולה, וכולם נרתמו".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום