הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

הגברת המשילות ואכיפת החוק והסדר בלוד
חדשות

הגברת המשילות ואכיפת החוק והסדר בלוד

■ ראש העיר ממשיך להוביל תכנית פעולה בשיתוף המשטרה וגורמי האכיפה לשיפור איכות החיים ושמירת השקט והסדר הציבורי בדגש על הגברת המשילות ומימוש המדיניות הנחושה לחיזוק הביטחון האישי של התושבים, החוק והסדר הציבורי ■ בשבוע האחרון בוצעו מספר פעולות הממחישות פעילות נחושה בעבירות קטנו וגדולות כאחד

במסגרת ישיבת הביטחון השבועית שמכנס ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, בהשתתפות מפקד תחנת לוד סנ"צ שמעון דהן, צוות השיטור העירוני, וכן כל גורמי הביטחון והצוות הבכיר בעירייה, נבחנים אירועי השבוע החולף ונקבעים היעדים לשבוע הקרוב.

נושאים מרכזיים כגון הקמות רעש תחת כיפת השמיים, בנייה בלתי חוקית, רעש המואזין, אירועי ירי לרבות ירי שמחה בחתונה, מפגעי שריפות וצחנה, צפים ועלים כמעט מדי ישיבה וזוכים להתייחסות ממוקדת, במסגרת מאבק עיקש שמוביל ראש העיר בכל הקשור לאכיפת החוק והסדר בלוד ולחיזוק הביטחון האישי של התושבים. בתוך כך נקבעים שורה של פעולות שמטרתן הגברת המשילות ומימוש המדיניות הנחושה של העירייה והמשטרה.

בד בבד, ממשיכה העירייה בהרחבת פרויקט מצלמות הביטחון לכל פינה ופינה בעיר, הגברת הנוכחות והנראות של ניידות המשטרה ורכבי השיטור העירוני ברחבי העיר, בדגש מיוחד על מוקדי חיכוך, שכונות חלשות, ופארקים.

 

בשבוע האחרון בוצעו מספר פעולות הממחישות פעילות נחושה בעבירות קטנו וגדולות כאחד:

 

הוסרו עשרות מצלמות אבטחה לא חוקיות שהוצבו בשטחים ציבוריים

יחידת השיטור העירוני המשותפת למשטרת לוד ולעיריית לוד,  ונציגי חברת תקשורת, ערכו מבצע רחב היקף להסרת מצלמות שהוצבו באופן לא חוקי בשטחים ציבוריים. במהלך המבצע הוסרו עשרות מצלמות אבטחה, בהן של משפחות פשע אשר כוונו לשטחים ציבוריים ופגעו בפרטיות משתמשי הדרך, וכן נרשמו עשרות דוחות התראה למחזיקי מצלמות האבטחה שאינם עומדים בדרישות החוק.

מצלמות האבטחה שהוחרמו. צילום: דוברות המשטרה

מסירים מצלמות בלתי חוקיות בלוד. צילום: דוברות המשטרה

 

הושמדו 1,650 ביצים

בביקורת שביצעו השיטור העירוני ויחידת הפיצוח בהיפר זיתון בעיר, נתפסו והושמדו כ-1,650 ביצים מוברחות מהשטחים המהוות סכנה בריאותית לציבור. בעל העסק זומן לחקירה במשרד הבריאות ולשימוע בתחנת המשטרה.

בתמונה: השיטור העירוני ויחידת הפיצוח מחרימים את הביצים שהוברחו מהשטחים. צילום: דוברות המשטרה

 

נסגר בית עסק שהפעיל על פי החשד הימורים בלתי חוקיים

במסגרת פעילות אכיפה ומניעת עבירות הימורים בלתי חוקיים, נכנס כוח השיטור העירוני של משטרת ישראל ופקחי עיריית לוד לבית עסק בשכונת פאן-לון, וסגר אותו בהתאם לצו הפסקה מנהלי עפ"י חוק רישוי העסקים.

על פי החשד, המקום היווה מטרד לתושבים, והתנהלו בו משחקים אסורים והימורים בניגוד לחוק.

בתמונה: נסגר כלוב ששימש למשחקים הימורים בלתי חוקיים בלוד. צילום: דוברות המשטרה

 

הכפלת הנוכחות וצעדי אכיפה נגד עבירות תנועה

הפעילות הנחושה מקבלת ביטוי גם בביצוע צעדי אכיפה כנגד עבירות תנועה ברחבי העיר. במסגרת הפעילות גובשה תוכנית עבודה רחבת היקף ובהתאם לכך מופו הבעיות המרכזיות המטרידות את הציבור, בהן חסימות חנייה ומעבר, חניות בניגוד לחוק, השתוללות רכבים, עקיפות לא חוקיות ועוד. במהלך השבוע האחרון נרשמו עשרות דוחות, כמו כן הורדו 3 רכבים מהכביש

בתמונה: נוכחות וצעדי אכיפה נגד עבירות תנועה

 

מול המצלמה: צעיר בן 18 משהם הצית מתקן מחזור ופח אשפה בלוד

צעיר בן 18 משוהם נעצר לאחר שתועד במצלמות הביטחון של עיריית לוד כשהוא מצית פח אשפה ומיכל מיחזור בקבוקים ברחוב שלמה המלך בלוד . מאבטח עירוני השתלט עליו ועיכב אותו עד בו השוטרים

השוטרים עצרו את החשוד והובילו אותו לחקירה בתחנת המשטרה בחשד להצתה וביצוע עבירות נוספות של ונדליזם והשחתת רכוש ציבורי.

החשוד הובא לבית משפט השלום בראשל"צ בסיומו הוארך מעצרו.

בתמונה: הצעיר משהם שנלכד במצלמות הביטחון מצית פח מחזור בלוד

 

רכבים נטושים – לא בלוד!

עיריית לוד ממשיכה ביתר שאת במבצע רחב היקף של גרירת רכבים נטושים וגרוטאות שנמצאים ברשות הרבים והושארו על ידי בעליהם על אף התראות שנמסרו להם, וזאת בין היתר בהתאם לחוק שמירת הניקיון.

על המבצע אמונים מחלקת הפיקוח העירוני בשיתוף השיטור העירוני . יצוין כי טרם גרירת הרכב מודבקת על שמשת הרכב הודעה בה נדרש בעל הרכב לפנות את רכבו. בחלוף זמן ההתראה נגרר הרכב ובעל הרכב מחויב  בגין כל יום אחסון, בתוספת הוצאות הגרירה.

במהלך פעילות שבוצעה ברמת אשכול, הגיע בעל רכב נטוש והתנגד לגרירתו מהמקום. התושב נעצר ורכבו פונה מהמקום.  

עיריית לוד מבקשת מהציבור לדווח למוקד 106 על הימצאו של כל רכב נטוש, בציון מספר הרכב ומיקומו. עוד נמסר מהעירייה כי ניתן למסור גם הודעות אנונימיות - אין חובה להזדהות.

העירייה פונה לבעלי רכבים נטושים הפוגעים בחזות העיר ובניקיון הסביבה לו זכאים תושבי העיר, לפנות את רכביהם ולהימנע מאי נעימות והוצאות כספיות מיותרות.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "הביטחון האישי היה ונשאר הנושא החשוב ביותר הן במדינת ישראל והן בעיר לוד.  הציבור הלודאי מצפה מאתנו כמנהיגי ציבור לפעול בנחישות כנגד כל עבירה הפוגעת בשלטון החוק והסדר בעיר. יישר כח למשטרה, לשיטור העירוני ולכל אגפי העירייה על הנחלת המשילות בעיר עם שיפור יוצא דופן בחודש האחרון של שיתופי פעולה אשר מיד מביאים הישגים".

בתמונה: מבצע רחב היקף לגרירת רכבים נטושים וגרוטאות מלודקידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום