הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד צועדת ומצדיעה לרגל יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה
חדשות

לוד צועדת ומצדיעה לרגל יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

■ שר החינוך נפתלי בנט: אחד מהערכים הכי עליונים שיש זה הכרת התודה והכרת הטוב. התרומה הגדולה ביותר שקיימת בעם ישראל זה פצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה ראש העיר יאיר רביבו: אנו מוקירים את הפצועים, אך לא פחות מכך מחזקים את ידיהם ואת בני משפחותיהם במערכה בה הם משתתפים כעת, מאז פציעתם

לוד צועדת ומצדיעה, שר החינוך וראש העיר עם נציגי ארגון נכי צה"ל

שר החינוך נפתלי בנט וראש העיר יאיר רביבו מובילים את הצעדה

העיר לוד ציינה בשבוע שעבר, זו השנה השלישית, את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בסימן צועדים ומצדיעים!

הטקס המרגש, התקיים ברחבת בית העירייה הישן בדני מס, במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, יו"ר ארגון נכי צה"ל במחוז ת"א, עידן קלימן, מנהל תכנית מעוף של הקרן הקיימת לישראל, יצחק ארביב, מנהל שלוחת רמלה-לוד בארגון נכי צה"ל, משה מצא, סגן ראש העיר יוסי הרוש, חבר המועצה עמיחי לנגפלד, ובהשתתפות תלמידי תיכון ומכינות.

בקיץ 2014 החליטה ממשלת ישראל, החלטה בעלת חשיבות ערכית רבה מאוד, אשר מכבדת את תרומתם האדירה של פצועי מלחמות ישראל ופעולות האיבה לביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה.

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, נקבע לי"ז בכסלו – התאריך העברי של 29.11.1947 (כ"ט בנובמבר), יום החלטת עצרת האומות המאוחדות על סיום המנדט הבריטי והקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, מה שמדגיש את החיבור הנצחי בין פעילותם של פצועי המלחמות ופעולות האיבה לתקומתה של מדינת ישראל ולמאבק על קיומה, גם כיום, נוכח גל הטרור הבלתי נפסק שפוקד אותנו.

בישראל למעלה מ-70,000 אזרחים נמנים על אוכלוסיית פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, מהם כ-200 תושבי לוד. אלו הם אזרחים וחברים ששילמו מחיר יקר, וביום המיוחד הזה כולנו מבקשים לחבק את אלה שהיה כפסע בין זה שהם עמנו, לבין חלילה מותם, את אלה שהיו מוכנים להקריב את חייהם למעננו.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "העיר לוד גאה לציין את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בתודה ובהוקרה לאנשים היקרים שנושאים בגופם ובנפשם את אותות המאבק על קיומה של מדינת ישראל, אלה שהיו מוכנים להקריב את חייהם למעננו. אנו מוקירים את הפצועים, אך לא פחות מכך מחזקים את ידיהם ואת בני משפחותיהם במערכה בה הם משתתפים כעת, מאז פציעתם. כולנו חזקים ביחד! אין דבר יותר מספק מלראות את פצועי צה"ל כשהם יודעים שלא שכחנו אותם. הפצועים הנושאים בגופם את אותו המאבק על קיומה של מדינת ישראל, הם ההוכחה לכוחנו, ומסמלים בעוז רוחם תמיד, את הניצחון של כולנו. בשם תושבי העיר לוד, אני מאחל לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בריאות איתנה, אושר ושמחה, כי אנחנו, כולנו יחד, איתם לאורך כל הדרך!".

ראש העיר ניצל את ההזדמנות כדי להודות לשר החינוך על הארכת החינוך הנקודתי בלוד, והדגיש שהנוער הנפלא אשר משתתף בצעדה, המתחנך על ערכים של אהבת המולדת והעם, הם התוצרים של מערכת החינוך הנפלאה בלוד, אשר מועמדת לפרס החינוך הארצי.

שר החינוך נפתלי בנט: "התכנית של האויבים שלנו היא להקיף את ישראל בכדי לנסות כל הזמן למרר את החיים שלנו כאן עד שנישבר. אבל הם לא מבינים מה זה העם שלנו. הם לא מבינים את עומק החיבוק של הנוער הישראלי לעם שלו ולארץ שלו. יש להם טעות גדולה. אחד מהערכים הכי עליונים שיש זה הכרת התודה והכרת הטוב. התרומה הגדולה ביותר שקיימת בעם ישראל זה פצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה. אין מישהו שתרם יותר מאשר את גופו שלו. כמובן גם המשפחות השכולות. במדינת ישראל יש את יום הזיכרון שהוא יום קדוש, אבל שכחו קצת להוקיר את לוחמי צה"ל שסוחבים יום יום על גופם ויחד עם זאת מאירים את הדרך באופטימיות. אני מאחל שנדע לתת כמו שקודמנו נתנו ונותנים. כולנו צריכים לתת חזרה למדינה המופלאה הזו".

בתום דברי השר ניתן האות לפתיחת הצדעה עד למתנ"ס דנוור ברח' דיזרעאלי, כשאת הצועדים מלווה רכב הגברה בשירי ארץ ישראל היפה והטובה.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום