הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

"תכנית בן שמן" האיכותית להרחבת לוד יוצאת לדרך!
חדשות

"תכנית בן שמן" האיכותית להרחבת לוד יוצאת לדרך!

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "בשורה אדירה לצעירים ולתושבי העיר שמבקשים להישאר בעיר ולשפר דיור, בשכונה שתהווה מוקד משיכה גם לאוכלוסייה חדשה, בלב אזור הביקוש של ישראל. תכנית בן שמן האיכותית, תעצים את העיר כלכלית וחברתית ותמתג את לוד ברמה הארצית שיווק הדירות מתוכנן בע"ה תוך שנה!!!

 

 

 

 

בשורה ענקית לעיר לוד! הותמ"ל (הועדה לתכנון מתחמי דיור מועדפים) אישר להפקדה את "תכנית בן שמן" להרחבת העיר לוד, במסגרתה תוקם בהמשך לשכונת גני יער ובצמוד למושב בן שמן, אחת השכונות היפות והמרשימות שייבנו בישראל בשנים הקרובות. התכנית משתרעת על כ 770 דונמים וכוללת 4000 יחידות דיור, שטחי תעסוקה, מוסדות חינוך, מרכזי בילוי ופנאי, ופארק עירוני מדהים בגודל 180 דונם (בגודל של פארק רעננה או פארק ענבה במודיעין) העתיד לשמש כמרכז נופש ופנאי עיקרי לרווחת תושבי העיר כולה. במסגרת הקמת הפארק, ישוקם נחל גזר ויוקם בו אגם גדול ואקולוגי.

מדובר בתכנית המהווה חלק מהסכם הגג ההיסטורי שנחתם במאי השנה, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר השיכון יואב גלנט, וראש העיר עו"ד יאיר רביבו, בהיקף יוצא דופן בסך כ-7 מליארד ₪, הגדול ביותר שנחתם בין הממשלה לעירייה בישראל והחשוב ביותר בתולדותיה של העיר לוד מאז היווסדה.

השכונה האיכותית המוקמת בלב איזור הביקוש בישראל ובסמוך לצירי תחבורה מרכזיים, תאיץ את יישומו של הסכם הגג ואת הפרויקטים הרבים לפיתוח העיר לוד. מיקום השכונה החדשה, בסמוך לכביש 40 הבין-עירוני ובצמידות לשכונת גני יער וכביש 443, הופכים את התוכנית לבעלת נגישות גבוהה.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, אשר השתתף באופן פעיל ביותר בדיון הארוך וההיסטורי לאישור התוכנית, ציין כי חברי הוועדה הארצית התרשמו עמוקות מהחזון שהוא מוביל בלוד וציינו שהשכונה תמתג את לוד ברמה הארצית. "מדובר בבשורה אדירה לצעירים ולתושבי העיר שמבקשים להישאר בעיר ולשפר דיור, בשכונה שתהווה מוקד משיכה גם לאוכלוסייה חדשה, בלב אזור הביקוש של ישראל. "תכנית בן שמן האיכותית, תעצים את העיר כלכלית, חברתית ותדמיתית ותהפוך את לוד ליעד מגורים מועדף במרכז המדינה" אמר ראש העיר, "שכונה זו, המיועדת לציבור הכללי, מהווה אבן דרך ביישום הסכם הגג של העיר ומבשרת על המהפכה הגדולה בעיר בשנים הקרובות. שיווק הדירות מתוכנן בע"ה תוך שנה"!

"זהו האתגר שלנו, להשאיר את הצעירים בלוד ולמשוך אוכלוסייה חילונית ציונית ממרכז הארץ שתבוא ללוד, תראה את העיר כמקום אטרקטיבי למגורים, עיר בצמיחה מחודשת, עם חינוך איכותי, שפע מקורות תעסוקה, תנופת פיתוח ודיור בר השגה. השאיפה היא להחזיר את הזוגות הצעירים שעזבו בעבר את לוד -  ושבו בנים לגבולם", הוסיף ראש העיר עו"ד יאיר רביבו.

תכנית "בן שמן" כאמור, מהווה חלק משמעותי מהסכם הגג, הכולל בנייה של 20,000 יחידות דיור (כולל תכנית בן שמן), מהן 3,000 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ו- 3,000 במתחמי פינוי בינוי בכל העיר, הרחבת אזור התעשייה, פרויקטים בתחום התחבורה, שיפור חזות העיר לרבות חידוש פני העיר העתיקה. מגוון תכניות שעיקרן, פיתוחה וקידומה של העיר ושיפור איכות החיים של תושביה.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום