הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

במעמד שר התחבורה נחנך בלוד "מעבר אייל" ע"ש אייל שטרית ז"ל
חדשות

במעמד שר התחבורה נחנך בלוד "מעבר אייל" ע"ש אייל שטרית ז"ל

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו הודה לשר על ההשקעות האדירות בלוד: אתה הרפורמטור והבולדוזר הגדול בממשלת ישראל, עשייתך הרבה ניכרת בכל המדינה. בפנותו למשפחת שטרית אמר:  מעבר זה הנושא את שמו של אייל, ישמש תמרור אזהרה לחובה המוטלת על כולנו, לזהירות ובטיחות בדרכים, בזכותו של אייל, יינצלו חייהם של אחרים" שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ: "משרד התחבורה ימשיך לקדם פרויקטים תחבורתיים בעיר לוד כיעד מועדף. ההשקעות האדירות של משרד התחבורה בלוד, בהיקף של כמיליארד ומאה ושמונים מיליון שקלים, מהוות עוגן חזק ומשמעותי לעיר"

 

שר התחבורה וראש העיר עם משפחת שטרית במעבר אייל

לאחר הסרת הלוט הנושא את השם "מעבר אייל".

 שר התחבורה עם גרציה שטרית, אמו של אייל בתום דבריה המרגשים

רביבו: בזכותו של אייל, יינצלו חייהם של אחרים

טקס מרגש התקיים השבוע בלוד לחנוכת הפרדה מפלסית 127 ברח' סוקולוב וקריאת המעבר בשם "מעבר אייל" ע"ש אייל שטרית ז"ל, בן העיר לוד ועובד רכבת ישראל שנהרג בתאונה טרגית בתחנת הרכבת בלוד, לפני ארבע שנים.

הטקס התקיים במעמד שר התחבורה והבטיחות בדרכים והשר לענייני מודיעין, ח"כ ישראל כ"ץ, ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון, מנכ"ל נתיבי איילון הנכנס איתמר בן מאיר והמנכ"ל היוצא אבי חודין, בני משפחת שטרית בהם הרעיה כרמית, הילדים ינאי, שקד וניב,  וההורים גרציה וג'אן קלוד, סגן ראש העיר יוסי הרוש, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, המשנים לראש העיר, רפי קטאשוילי – ממונה תחבורה ותנועה, וגיל חדד, וכן חברי מועצת העיר, שלמה אברמוביץ, משה בונפיל, עו"ד פרג' אבן פרג' ועו"ד עבד אזברגה, מפקד משטרת לוד סנ"צ שמעון דהן, ואורחים רבים בהם חבריו ומוקירי זכרו של אייל.

מאז נפתח המעבר בחודש ספטמבר האחרון, נהנים הנוסעים והולכי הרגל ממעבר מהיר ובטוח יותר, לשכונות הסמוכות ולמרכזה של העיר.

בשם משפחת שטרית נשאה דברים אמו של אייל, שציינה בדמעות את כאב האבדן על מותו הטראגי של בנה, גם בחלוף ארבע שנים מאז התאונה. גרציה הודתה לשר התחבורה ולראש העיר על ההנצחה הראויה לזכרו של בנה האהוב.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, סיפר על היכרותו האישית עם אייל כאשר למדו יחד בבי"ס "הבנים", כאדם בעל שמחת חיים ואופטימיות שאהב לצחוק ולהצחיק, ועל עברו כשחקן בקבוצת הכדורגל של הפועל לוד כמי שהיה אחד הסמלים הבולטים בכדורגל הלודאי. בפנותו אל משפחת שטרית אמר: "אני יודע שקשה למצוא נחמה, אפשר למצוא מעט נחמה בעובדה שהעיר לוד, זוכרת, מוקירה ומנציחה את אייל זכרו לברכה, מעבר זה הנושא את שמו של אייל, המאפשר מעבר בטוח להולכי רגל ולנוסעים, ישמש תמרור אזהרה לחובה המוטלת על כולנו, לזהירות ובטיחות בדרכים, בזכותו של אייל, יינצלו חייהם של אחרים".

ראש העיר הודה לשר כ"ץ על ההשקעות הרבות בלוד, בהיקף של למעלה ממיליארד שקלים, ועל הפיכתה של לוד למרכז הרכבות הגדול והחשוב ביותר בישראל. "דחפת להשלמת העבודות במעבר אייל, בהשקעה של כ-80 מליוני שקלים. מדובר עד עתה בפרויקט התשתית המורכב והיקר שבוצע בלוד מאז ומעולם. אתה הרפורמטור והבולדוזר הגדול בממשלת ישראל, עשייתך הרבה ניכרת בכל המדינה. אין כבר פריפריה גיאוגרפית, מערכות הכבישים המודרניות מקצרות את המרחקים והזמנים ומחברות את כל ישראל במהירות וביעילות". כן הודה ראש העיר למנכ"ל רכבת ישראל, על השותפות בעשייה החברתית למען הקהילה בעיר, וכן למנכ"לים היוצא והנכנס של נתיבי איילון על ביצוע הפרויקט.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כ"ץ, ציין כי משרד התחבורה ימשיך לקדם פרויקטים תחבורתיים בעיר לוד כיעד מועדף, וכי ההשקעות האדירות של משרד התחבורה בלוד, מהוות עוגן חזק ומשמעותי לעיר. השר מסר את תנחומיו למשפחת שטרית וציין כי חרט על דגלו השקעה בתחבורה ובתשתיות מתוך הבנה כי נושא התחבורה והבטיחות נוגע לכל אזרח ואזרחית בישראל. "מעבר אייל מסמל הצלת חיים. זהו מקום בו אפשר לשמור על החיים וגם על איכות החיים. כל העובר במעבר יזכור ויכבד את זכרו של אייל. זה חלק מבניית העיר לוד ותורם לחיזוק העיר ומדינת ישראל כולה״, אמר השר ומסר את תודתו לרכבת ישראל ונתיבי איילון, השותפות לפרויקט ההפרדה המפלסית.

בתום פרק הנאומים, הוסר הלוט מעל שלטי "מעבר אייל", בהשתתפות בני המשפחה.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום