הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

פעמון השלום העולמי הוצב בלוד
חדשות

פעמון השלום העולמי הוצב בלוד

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "הבחירה להציב את פעמון השלום בלוד, מתכתבת היטב עם ייחודיותה של העיר, על הפסיפס החברתי והקהילתי המרהיב שבה, כעיר של שלום המהווה מקור השראה במדינת ישראל. שנזכה בע"ה לשמוע את פעמוני השלום" יו"ר איגוד הפעמון היפני סאטו קאטסומי : לוד מצייגת בצורה הטובה ביותר את הכמיהה לשלום כעיר שבה חיים יחדיו באחווה אנשים מדתות ועדות שונו".

 

ראש העיר יאיר רביבו, עם הדירקטור הבינלאומי של איגוד ידידי הפעמון סאטו קאטסומי

"שנזכה בע"ה לשמוע את פעמוני השלום", יאיר רביבו בדברי ברכתו

הפעמון ה- 19 שהוצב מחוץ לגבולות יפן. לוד העיר היחידה בישראל שהפעמון מוצב בתחומה

בשבוע שעבר נערך בקריית אדם בלוד, טקס חגיגי לחנוכת פעמון השלום העולמי בסימן "האור הפנימי והשלום מתחיל בתוכנו".

פעמון השלום העולמי הראשון הוצב באו"ם ב- 1954 במטרה להוות השראה לקידום ועידוד השלום העולמי. הפעמון שמשקלו כ- 350 ק"ג מיוצר ביפן מהתכת מטבעות ומדליות שנתרמו ממדינות שונות בעולם, בהן ישראל, התומכות במטרה נעלה זו. התכת המטבעות נושאת בתוכה הן את שזירת הריבוי לאֶחדיות והן את הפיכת החומר לרוח.

מאז יוצרו 24 העתקים של הפעמון, 5 הוצבו ברחבי יפן ו-18 בערים מרכזיות ברחבי העולם בהן ברלין, ורשה, מונטריאול, ברזיליה, בואנוס איירס, לוס אנג'לס ומדריד.

ב- 2017 החליט איגוד ידידי הפעמון היפני להעניק את הפעמון ה- 19 שיוצב מחוץ לגבולות יפן לקריית אדם בעיר לוד, העיר היחידה בישראל שהפעמון מוצב בתחומה, בהיותה עיר מעורבת המקדמת את השלום, האחווה והסובלנות ההדדית בין תושביה היהודים והערבים.

האירוע המרשים והמכובד התקיים במעמד ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, נציג איגוד ידידי הפעמון היפני והדירקטור הבינלאומי של האיגוד סאטו קאטסומי שנשא דברי ברכה בטקס וציין את ייחודו ויופיו של פסל הפעמון שעוצב ע"י האמנית נומי סטיבה. עוד נכחו בטקס סגן שגריר יפן בישראל, יו אוסומי, נשיא בית המשפט המחוזי כבוד השופט אברהם טל, יו"ר הועדת הממונה על העיר לוד בין השנים 2011-2013  מאיר ניצן, יו"ר האיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי, קלאודיה קוגן, חברי מועצת העיר לוד ובכירי העירייה, מנהלי בתי ספר, אנשי אקדמיה ואנשי קהילת הטיפול הפסיכו -תרפי  פסיכולוגי והפסיכואנליטי, מנכ"לי עמותות וארגונים שעובדים בשיתוף פעולה עם קריית אדם. בשם קהילת הטיפול ואיגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי נשא דבריי ברכה הפסיכואנליטיקאי הבכיר ויו"ר התכנית הפסיכואנליטית "רוח- אדם" שמתקיימת בקריה, רענן קולקה.

את הטקס הנחה בעברית "מתובלת"  באנגלית ויפנית, איתן סטיבה  יו"ר "אנאתה" החברה לתועלת הציבור שתרמה להבאתו של הפעמון ולהקמתה של קריית אדם בלוד. אנאתה תומכת ותורמת גם  היום להפעלת הקריה לצד תמיכתה בלומדים בתכנית הפסיכואנליטית "רוח- אדם"  שבזכותה מטופלים תושבי לוד ללא תמורה כספית. כמו כן "אנאתה" מסבסדת לתושבי לוד והסביבה את האבחונים והטיפולים הפסיכולוגיים הרב תחומיים שניתנים בקריה. 

"קריית אדם" הוקמה בשיתוף עיריית לוד, הקרן לפיתוח לוד, "איגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות", ו"אנאתה". המבנה שהוקם בשנות השישים ושימש בעבר כבי"ס מקצועי (שקדיאל לשעבר), שופץ מן היסוד בתכנון אדריכלי יוצא דופן על ידי משרד האדריכלים גוטסמן שמלצמן והפך להיות פנינה ייחודית בעיר לוד. המבנה כולל שתי קומות, בקומה האחת ממוקמת האקדמיה הכוללת מבואה בעיצוב ייחודי לצד חדריי הרצאות, כנסים וספרייה מקצועית, ובקומה השנייה ממוקם המרכז האבחוני טיפולי שבו 16 חדרי קליניקה מעוצבים באופן מעורר השראה לטיפולים פסיכואנליטיים ופסיכולוגים.

החל מהשבוע מקבל את פני הבאים למרכז, פסל פעמון השלום העולמי .

לדברי שרית רשתי מנכ"לית חברת "אנאתה" המנהלת את הקריה מיום הקמתה,  "קריית אדם כשמה כן היא – מרכז מחקר, לימוד אבחון וטיפול המוקדש לאדם, על עולמו הפנימי, על יקיריו וסביבתו. מתוך יסודותיה הקהילתיים, קריית אדם פועלת כשפניה החוצה והיא מקדמת דיאלוג ועשייה משותפת עם עיריית לוד, עם קהילת החינוך - בתי הספר וחדרי המורים שמגיעים לימי לימוד והשתלמויות, קהילת הטיפול - פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שמקבלים הדרכות מקצועיות לצד סטודנטים מתמחים בתחומי הטיפול הנפשי רגשי, הקהילה הרפואית -קופות החולים שמפנות מטופלים לטיפולים רגשיים והדרכות הורים ועם עמותות וגופים נוספים בכדי ליצור כמה שיותר הזדמנויות לשיתופי פעולה לתמיכה וסיוע לרווחת קהילות  העיר לוד וסביבותיה".

יו"ר איגוד הפעמון היפני סאטו קאטסומי אמר בטקס כי הארגון בחר בלוד כמי שמצייגת בצורה הטובה ביותר את הכמיהה לשלום ושבה חיים יחדיו באחווה אנשים מדתות ועדות שונות.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ציין בדבריו כי עידוד השלום הוא האתגר הגדול בעולם כולו, במדינת ישראל ובעיר לוד. "תפקידנו לחנך את התושבים להבין את החשיבות של מימוש ערכים של שלום, סובלנות וכבוד הדדי, להביט לתוך החברה בה אנו חיים, ליצור לכידות של כל קבוצות האוכלוסייה והבטחת שייכות, רווחה, שוויון, כבוד והוגנות לכולן", אמר רביבו ומסר את תודתו על הבחירה בלוד, "בחירתכם להציב את פעמון השלום בלוד, מתכתבת היטב עם ייחודיותה של העיר, על הפסיפס החברתי והקהילתי המרהיב שבה, כעיר של שלום המהווה מקור השראה במדינת ישראל".

בתום הטקס ביקרו האורחים בשלושת התערוכות שהוצגו במקום. התערוכה הראשונה שהוצגה הייתה בהובלתה של מנהלת הספרייה העירונית "לדורות " אמילייה קודיש שקיימה בחודש האחרון ולקראת האירוע פעילות חינוכית עם ארבעה בתי ספר מלוד בהם אל-ראשדייה, הראל, לוי אשכול והמעפילים. הילדים מארבעת בתי הספר נתנו פרשנות לפעמון השלום תוך יצירת פעמונים מרהיבים מעיסות נייר .

תיכון עתיד למדעים לוד הציג אוסף פעמונים מרהיב ממדינות העולם שמסמלים את מועדון ה- MUN – מודל האומות המאוחדות. נציגי תלמידים, ערבים ויהודים ממספר בתי ספר בעיר שמשתתפים בתכנית הדיבייט וה- MUN ויוצרים יחדיו קהילה המבוססת על שיתופי פעולה וחברות כמו אוסף הפעמונים, הציגו בפני האורחים המכובדים את התכנית והתפיסה עליה היא מושתתת.

"שנזכה בע"ה לשמוע את פעמוני השלום" אמר ראש העיר, "תודתי לקרית אדם, בה הוצב הפעמון, זו הזדמנות של כל תושבי לוד לבקר בקריה המפוארת הזו שהיא בית לפסיכואנליזה, לימודים לתואר שני, ובעיקר אבחונים מסובסדים לילדי העיר".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום