הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ניצחון ענק ליאיר רביבו בבחירות לראשות העיר ולמועצת העיר בלוד
חדשות

ניצחון ענק ליאיר רביבו בבחירות לראשות העיר ולמועצת העיר בלוד

■ניצחון ענק לראש העיר המכהן, עו"ד יאיר רביבו אשר גרף כ-75% בבחירות לראשות העיר, והגדיל את כוחו במועצת העיר מ-4 מנדטים ל-6 מנדטים ■ סה"כ הצביעו 30,737 המהווים כ-54% מכלל בעלי זכות הבחירה בלוד ■ 6 סיעות בלבד במועצה הנכנסת לעומת 10 ביוצאת ■ הייצוג הנשי זוכה לארבע נציגות לעומת 2 במועצה היוצאת.

בתמונה: יאיר רביבו ורעייתו יקירה מצביעים בקלפי בגני יער

העיר לוד על תושביה, נבחריה ומתמודדיה, הוכיחה בגרות פוליטית ראויה לציון, כאשר יום הבחירות עבר בסדר מופתי ומבלי שנרשמו אירועים מיוחדים, כיום חגיגי של דמוקרטיה.

רביבו, הביס את שני יריביו במירוץ לראשות העיר, וזכה ברוב מוחץ וחד משמעי.  גם בהתמודדות על מועצת העיר, הגדיל רביבו את כוחו באופן משמעותי, והכניס 6 מנדטים לעומת 4 בקדנציה האחרונה.

סה"כ הצביעו 30,737 המהווים כ-54% מכלל בעלי זכות הבחירה בלוד. בעוד שבמועצה היוצאת כיהנו 10 סיעות, בקדנציה החדשה יכהנו 6 סיעות בלבד: סיעת הליכוד בראשות עו"ד יאיר רביבו קיבלה 7,868 קולות אשר זיכו את הסיעה ב-6 מנדטים: לצידו של ראש העיר יכהנו רפי קטאשוילי, גיל חדד, נתנאל אייזיק, אליהו סער ועו"ד אודליה ארז.

להישג זהה זכתה הרשימה המשותפת בראשות עו"ד פרג' אבן פרג' - אלנידא אל ערבי אללידאויה ואל נאדהדה שקיבלה 7,741 קולות ו-6 מנדטים הכוללים מלבד פרג' את עו"ד עבד אל כרים אזברגה, מוחמד אבו שריקי, פידה שחאדה סאלחה, ג'מאל אבו סיאם, ואקרם סקאלה.

הבית היהודי בראשות יוסף חיים הרוש עם 4,758 קולות ושלושה נציגים במועצה. יחד עם הרוש יכהנו עו"ד אלמז יאלי פנטה, ועמיחי לנגפלד.

סיעת לוד ביתנו שמרה במדויק על כוחה עם 2,952 קולות ושני מנדטים שהעניקו לאלוירה קוליחמן ולאריה לוי קדנציה נוספת.

יש עתיד לכולנו בראשות רפי יקותיאל עם 1,801 קולות ומנדט אחד, כך גם ש"ס בראשות עו"ד מאיר אסולין עם 1,587 קולות ומנדט אחד.

עוד קצת סטטיסטיקה: מבין 19 חברי המועצה הנבחרים, 6 חדשים שלא כיהנו בעבר. הייצוג הנשי זוכה לארבע נציגות לעומת 2 במועצה היוצאת. בסימן שש: 6 סיעות במועצה, 6 חברי מועצה חדשים, 6 מנדטים לליכוד, 6 מנדטים לאלנידא אל ערבי, 6 עורכי דין בסיעות השונות וגם 6 רשימות נוספות שלא זכו במנדט: משה בונפיל, אשר התמודד לראשות העיר, זכה באחוז תמיכה נמוך במיוחד ואף לא עבר את אחוז החסימה כאשר קיבל 934 קולות בלבד למועצה. גם סיעת “עשיה באמונה” של הרב אליהו ממן הסתפקה ב-988 קולות ולא זכתה במנדט, ולאחריהם “אנחנו יחד” של טל לינוי שהגיע ל-893 קולות, מיכל חן סופיר עם 638 קולות, "תקוה ללוד" של רותי חדד עם 365 קולות ו-"לוקחים אחריות" של שימי אדזיאשוילי עם 232 קולות בלבד.

יצוין כי הנתונים אינם סופיים שכן אינם כוללים את קולות החיילים.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום