הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

נחשפה פעילות בלתי חוקית של שפיכת פסולת בניין שחסמה את נחל איילון
חדשות

נחשפה פעילות בלתי חוקית של שפיכת פסולת בניין שחסמה את נחל איילון

משאיות וציוד מכני שנתפסו אשר שימשו לביצוע העבירות (צילום: משטרת ישראל)

 פושטים על המתחם במהלך מבצע "איילון זורם" (צילום: משטרת ישראל)

בסוף השבוע האחרון ערכה משטרת לוד בשיתוף השיטור העירוני, מבצע חשיפה של פעילות בלתי חוקית של שפיכת פסולת בניין שחסמה את נחל איילון והעמידה אזורים נרחבים בסכנת הצפה בחורף הקרוב.

פעילות מבצעית וחקירה סמויה של תחנת לוד בתחום העבירות המשפיעות על איכות הסביבה, הביאו לחשיפת חשדות חמורים לפעילות עבריינית נרחבת ויומיומית, של שפיכת פסולת בנייה אל תוך תוואי נחל איילון בסמוך ללוד ולמושב זיתן. על פי הערכת מומחים, שפיכת הפסולת לתוואי הנחל וחסימתו, סיכנה את האיזור כולו בהצפה עם ירידת הגשמים בחורף הקרוב.

הפעילות הגלויה בסוף השבוע התבצעה לאחר פעילות סמויה ממושכת של תצפיות ואיסוף ראיות. הפעילות כללה עיכוב ומעצר של החשודים בשפיכת הפסולת, וכן תפיסת משאיות וציוד מכאני הנדסי ששימש את החשודים לביצוע העבירות.

שבעה חשודים נחקרו באזהרה, בהם ארבעה תושבי אחיסמך (22, 28, 35, 68) וכן תושב רמלה בן 34, תושב ראשל"צ בן 27 ותושב לוד בן 25.

בסיור שטח שערכו השוטרים עם אנשי רשות ניקוז, נטען על ידי גורמי המקצוע כי חסימת הנחל תגרום בחורף להצפות ולפגיעה באיזור לוד, כביש 1 כביש 40 , מסילת הרכבת והמושבים הסמוכים,  וכן תפגע במי תהום דבר באופן המהווה סכנה ממשית לשלום הציבור.

בלילה שבין חמישי לשישי הגיע כוח המשטרה, לוחמי מג"ב, פקחי איכות הסביבה, מדור איכות הסביבה של משטרת ישראל וגורמי מקצוע נוספים, תפסו 12 משאיות, 2 עגלות, יעה אופני ("שופל") ורכב שטח, בעלות של מילוני שקלים.

החשודים עוכבו לחקירה בחשד לעבירות פינוי ושפיכת פסולת, השלכת חומר למקור מים, ניהול עסק ללא רישיון ועבירות מס.

החקירה נמשכת והיא חלק מתיק צח"מ של מרחב שפלה בתופעה ברמה מחוזית/ ארצית.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו שיבח את הפעילות המשטרתית. "העירייה והמשטרה רואים במפגע החמור כאחד היעדים המרכזיים. נפעל ביד קשה כנגד מפרי החוק ונמצה עמם את הדין במלוא החומרה, לרבות הגשת כתבי אישום והטלת קנסות כבדים, וכן החרמת רכבים שישמשו לביצוע העבירות. פעילות האכיפה תימשך עד לעצירה מוחלטת של התופעה המכוערת הפוגעת באיכות החיים של כולנו".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום