שירותים
בקליק

שירותים בקליק

באורט לוד לומדים אחרת –מכוונים למצוינות מדעית!

תאריך: 20-11-2019

image

 

כ-90 תלמידים מכיתות ט' של תיכון 'אורט' בלוד, השתתפו השבוע (ג') ביום עיון ולימוד חוויתי לרגל ציון 'יום הסוכרת הבינלאומי' ב'אשכול הפיס, התלמידים למדו על בריאות הגוף, תסמיני מחלת הסוכרת, וכן השתתפו בניסויים מדעיים על השפעת הסוכר בגוף האדם.
התלמידים התחלקו לקבוצות, כאשר בכל כיתה הועברה הרצאה או פעילות מרתקת בנושא אחר ממורים וותיקים ומנוסים מצוות ביה"ס, העובדים בתחום המדעים, הספורט ועוד.
בין הנושאים הנלמדים, ניתן היה לראות את התלמידים שוקדים על מבחנות סביב השולחן בצוותא, ומנסים לפענח את כמות הגלוקוז במאכלים שונים. או לחלופין, מנסים יחד להרכיב ארוחות מזון בריאות - עם כמות מצומצמת של סוכרים. באולם הספורט, בדקו התלמידים את השפעת הסוכר על גופם - לפני ואחרי התאמצות הגוף, והשפעת הסוכר על איזון מערכת האדם.
מנהלת האשכול איריס סוסן בשיתוף הנהלת אורט לוד היוזמת לקידום הוראת המדעים 'באשכול הפיס העירוני: "אשכול הפיס רואה לנגד עיניו את תלמידי העיר ומנסה לעודד לימוד מדעים גבוהים על ידי פעילויות העשרה, כדוגמת ימי שיא בנושאים שונים, כנס עבודות חקר אזורי, חשיפת תלמידים לניסויים בכימיה, פיזיקה וביולוגיה. ברצוני להודות לכלל צוות המורים של תיכון 'אורט' על הובלה ושיתוף פעולה, למנהלת ביה"ס אורט לוד אפרת שלום, שנרתמה בשמחה רבה, ובמיוחד למורים שהעבירו את הסדנאות: שלומי אברהם, רחל חיימוביץ, דותן נווה, מנחם כהן, מתן בריסקר, אופיר רומנקו, וצבי בנגוס.

בתמונה למעלה: סוסן, השניה משמאל וצוות המורים

 

ניסוי מדעי של גלוקוז

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close