שירותים
בקליק

שירותים בקליק

הסתיים בהצלחה קורס הכשרה למורים ומורות בלוד בנושא "גישור, דיאלוג אחר ושיתופי פעולה"

תאריך: 28-07-2020

image

  • בתמונה: מורים ומורות מלוד בסיום קורס גישור ודיאלוג

השבוע הסתיים בהצלחה ובהתרגשות רבה קורס ההכשרה למורות ומורים מקשת רחבה של בתי ספר בעיר לוד בנושא "גישור, דיאלוג אחר ושיתופי פעולה"! בקורס השתתפו כ- 25 מורים מבתי הספר השונים בעיר - מכלל הדתות והמגזרים.

קורס ההכשרה, שהתקיים בחלקו באמצעות הזום, הוא תוצאה של יוזמה ושיתופי פעולה ייחודים בעיר לוד שנרקמו מתוך שאיפה להפוך מיומנויות של דיאלוג אחר וגישור לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום בבתי הספר ובקהילה, וכחלק מתהליך לשינוי חיובי ומהותי באקלים החברתי והחינוכי בעיר כולה. 

אורלי אביר לב, מנהלת מחלקת חינוך יסודי ויסכה ברדה, מנהלת המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה סיפרו על תהליך החשיבה, התכנון והביצוע: עיריית לוד הגדירה יעד אסטרטגי במערכת החינוך לשיפור האקלים והשיח הבית ספרי. לאחר חשיבה ממושכת ותכנון מצאנו כי כלי הגישור והטמעתם בקרב תלמידים באמצעות המורים המצוינים בבתי הספר הם דרך מצוינת להשיג יעד זה. זוהי שנה ראשונה שנפתח קורס מעין זה ואנו תקווה שזוהי התחלה של תהליך משמעותי בבתי הספר ובעיר בכלל.

ההכשרה התקיימה בהובלת מרכז גישור ודיאלוג לוד בקהילה של האגף לשילוב חברתי ומחלקת חינוך יסודי באגף החינוך ובשותפות עם הפסגה בלוד, הרשות לביטחון קהילתי, מחוז מרכז של משרד החינוך, המרכז לדיאלוג אחר וקבוצת גושרים.

הכשרת המורים כללה שני חלקים: חלקו הראשון של הקורס התמקד בתכני גישור ודיאלוג המותאמים ומכוונים למערכת החינוך. וחלקו השני והמשלים, עסק בפיתוח מיומנויות גישור והכשרה מקצועית שבסופה מקבלים המשתתפים תעודת הסמכה כמגשרים.

"כל מורה ואזרח צריכים להשתתף בקורס כזה", סיכמו המשתתפים בשיאו של מפגש הסיום של הקורס, והוסיפו עוד שלל מילים עוצמתיות ומרגשות שהביעו שביעות רצון גבוהה במיוחד מהתהליך שחוו. 

עם סיום הקורס ורכישת הכלים היישומיים, יש ביכולתם של המורים המוכשרים להטמיע ולהעביר הלאה את כל שלמדו ותרגלו, ולהפוך הלכה למעשה את מיומנויות השיח המקדם, שיתופי הפעולה, והובלת שינוי בדרכי החשיבה וההידברות בכל מערכות היחסים שילוו אותם הלאה, עם התלמידים, ההורים, בין אנשי הצוות וכמובן בחייהם האישיים. 

תודה רבה למנכ"ל העירייה מר אהרון אטיאס, ליוסי הרוש סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, לשלום עזרן מנהל אגף החינוך על האמונה והתמיכה בתהליך וכן תודה לכם על הברכות החמות למסיימי הקורס. תודה רבה לאורלי דהן, מנהלת אגף לשילוב חברתי, לרון גלבוע, מנהל המחלקה לשירותי קהילה וקליטה בעיר ולחשובה אלקיים, מנהלת הפסגה בלוד על ההירתמות והשותפות המשמעותית להצלחת ההכשרה. ותודה מיוחדת לאורנה גילת מנהלת המרכז לדיאלוג אחר וד"ר דייב שמעוני מקבוצת גושרים על הובלת התהליך בצורה מקצועית, לבבית ומסורה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close