שירותים
בקליק

שירותים בקליק

יאיר רביבו לתושבים: "אם לא תשמרו על ההנחיות – לוד הולכת לסגר מלא"

"אחוז התוצאות החיוביות של בדיקות הקורונה בעיר לוד הוא עשרה אחוז, על כל אלף בדיקות, ישנם מאה חולים. יש הדבקה עצומה בעיר ולוד בדרך לסגר מלא. אם אתם לא רוצים סגר כללי, בואו נשמור על ההנחיות של הממשלה ומשרד הבריאות. אנחנו בסך הכל שומרים על הבריאות שלנו, של בני המשפחות שלנו, של החברים והסובבים אותנו. הזהירות היא עבורנו – עבור כל העיר וכל המדינה"

תאריך: 14-07-2020

image

  • בתמונה: לוד בדרך לסגר מלא - יאיר רביבו קורא לערבות הדדית ואחריות אישית של כל תושבי העיר

התפשטות הקורונה בלוד, הביאה לכך שביום שני השבוע, עלה ראש העיר עו"ד יאיר רביבו לשידור חי בפייסבוק האישי שלו, והביע את מורת רוחו וכעסו על אי ההקפדה של התושבים בשמירה על הנחיות מנגיף הקורונה. 

"ככה זה לא יכול להימשך", פנה רביבו לתושבים בכעס. "אתמול שר הבריאות יולי אדלשטיין ביקר בעיר לוד ואמר לי שהמצב שלנו בעיר חמור – והוא רגע לפני להכריז על סגר כללי בלוד".  

במהלך השידור הציג ראש העיר גרף נתונים שהציג בפניו שר הבריאות בעת ביקורו , לפיו העיר לוד נמצאת כיום במקום החמישי מבין הערים האדומות בארץ.

תושבי העיר לוד רגילים לשידורי הלייב של ראש העיר, שפונה אליהם, משתף אותם באופן חיובי על התקדמות תהליכי שיפור וחידוש עירוני ומעניק שקיפות בנושאים רבים, אך הפעם היה זה שונה.

"אחוז התוצאות החיוביות של בדיקות הקורונה בעיר לוד הוא עשרה אחוז", זעק רביבו. "על כל אלף בדיקות, ישנם מאה חולים. יש הדבקה עצומה בעיר ולוד בדרך לסגר מלא".

עוד הוסיף כי "אנשים בשכונת הרכבת ושכונה ס"ח לא יושבים בבית. הייתה חתונה, הכלה הגיעה עם חום ונישקה מאות נשים - עכשיו כולן חולות. אם אנשים לא ייקחו פה אחריות על עצמם, לוד צועדת ישר לסגר מלא. מי שיש לו חום ושיעול בחודש יולי, זו קורונה".

ראש העיר פנה אל תושבי עירו וביקש מהם: "אל תצאו מהבית. אני עובד 24 שעות עבור העיר, אבל בלי אחריות של התושבים זה לא ילך. מעבר לכך, אדם אחד חולה והוא לא נכנס לבידוד לבדו כמו שצריך ואז כל המשפחה נדבקת. אני כל שעה וכל יום מקבל נתונים וזה דפוס עצום. עוד ועוד ועוד משפחות חולות, כולן ככה במקום חולה אחד, זה קופץ פי חמישה". 

רביבו שיתף את הצופים ואמר: "אנשים בוכים לי שהם רוצים לעבוד, רוצים שיהיו קייטנות לילדים, אבל בלי שתיקחו אחריות אישית - זה פשוט לא יילך".

לסיכום הוא הזהיר את התושבים וביקש מהם: "אנא. אם אתם לא רוצים סגר כללי, בואו נשמור על ההנחיות של הממשלה ומשרד הבריאות. אנחנו בסך הכל שומרים על הבריאות שלנו, של בני המשפחות שלנו, של החברים והסובבים אותנו. הזהירות היא עבורנו – עבור כל העיר וכל המדינה".

פנייתו הנסערת של ראש העיר, הועברה בשידור חי בדף הפייסבוק שלו, זכתה לצפיות שיא של למעלה מ-50,000 ועוררה עניין רב בתקשורת הארצית.

בעקבות השידור, ביקש ראש העיר להבהיר: "אין חלילה טענה כלפי מי שחלה, להיפך, כולנו מתפללים שכל החולים יחלימו בע"ה ושהמגיפה תיעצר. כל מטרת הסרטון היא לעורר מודעות (ואכן, הגיעו אליי הערב עשרות דיווחים על אנשים עם תסמינים בעיר שמסתובבים ואף משרתי קהל וכן על 6 חתונות לא מאושרות שמתוכננות בקרוב במגזר הערבי).

"הכי חשוב, זו הערבות ההדדית ועל כך שיש אנשים חולים שהשכנים לא התקשרו לדרוש בשלומם והאם הם זקוקים למזון או פינוי אשפה. זה כוחנו כקהילה. העירייה מסייעת מאוד, אך אין תחליף לרגש חם ואוהב".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close