שירותים
בקליק

שירותים בקליק

יאיר רביבו עם הגלימה האמיתית של מרן: הצגה מיוחדת על הרב עובדיה יוסף הושקה בלוד בהשתתפות השר דרעי

תאריך: 14-11-2019

image

יושב ראש ש"ס הרב אריה דרעי, ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, חבר הכנסת הרב משה אבוטבול והרב מיכאל מלכיאלי השתתפו אמש באירוע יוצא דופן שנערך אמש במתנ"ס דנוור בלוד.

מדובר בהשקתו של מחזה מיוחד על סיפור חייו ופעלו של מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף זצוק"ל שתחל להיות מוצגת ברחבי הארץ במלאות שש שנים להסתלקותו.

נציגי ש"ס מכמה וכמה ערים רצו לקבל את זכות הראשונים אולם לוד זכתה בבכורה הודות למאמצים רבים שהשקיע מנהל תחום מגזר חרדי בעירייה, בני סיתאלכיל.

במחזה שהופק מטעם 'הלל הפקות' של המפיק מאיר טייב ושאת התסריט והבימוי שלו ערך ניר קפטן משתתפים שחקנים מוכרים ומוערכים כמו יעקב כהן שגילם את דמותו של מרן, גולן אזולאי, גיל קפטן, מוריס כהן, בזמר יובל טייב וכן איזו ליבוביץ. המחזה מגלם ומספר את תולדות חייו של מרן מילדותו בירושלים, בחרותו ותקופת נישואיו הראשונים, רבנותו בתל אביב ובקהיר, עלייתו על כס הראשון לציון ופועלו למען עם ישראל בהקמת 'אל המעיין' ואת תנועת ש"ס ועד לרגעיו האחרונים. המחזה כולל גם התייחסות רבה למסירות נפשה של זוגתו הרבנית מרגלית ע"ה עבור לימוד התורה של מרן הרב עובדיה.

את האירוע פתח בני סיתאלכיל שתיאר את התרגשותו נוכח אירוח ההשקה של המחזה המיוחד בעיר לוד. 

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו אמר כי "זכינו לחיות בדורו של שר התורה שהחזיר את עטרת קהילות ספרד ליושנה וזכינו לארח את מחזה הראשון שמתאר את חייו ופועלו למען הדורות הבאים. מרן אתה חסר לעם ישראל. חסר בתפילות, חסר בתורה, חסר בפועלך למען עם ישראל". ראש העיר בישר כי ועדת שמות של העירייה בראשותו, החליטה לקרוא לרחוב הראשי של שכונת 'גני איילון' (אחיסמך לשעבר) על שמו של מרן הרב זצ"ל.

אחריו עלה לנאום יו"ר ש"ס ושר הפנים הרב אריה דרעי שהגיע למקום בשיאו של האירועים הביטחוניים בדרום. "הייתי הבוקר בביתו של מרן והוצפתי בגעגועים" פתח דרעי בווידוי אישי והתרפק על זיכרונות העבר. "אני זוכר את הימים הגדולים בצלו של מרן. הייתי פותח את יומי בכל בוקר בתפילת שחרית במחיצתו ולא הלכתי לישון לפני שהייתי נכנס לדווח לו על ההתרחשויות שקרו במהלך אותו יום. אם לא הייתי עושה זאת, הייתי מקבל מהרב שיחת טלפון בה הוא היה שואל מדוע לא עדכנתי אותו במתרחש. ההכרעות שלו חסרות לנו. היכולת שלו לעזור ולהכריע נעלמו מאתנו. עם החן שלו הוא הצליח לשבר גרם. הגמרא אומרת מה זרעו בחיים אף הוא בחיים. רבינו עובדיה יוסף לא מת. הוא חי אתנו אבל אנחנו לא זוכים לראות אותו" אמר שר הפנים בהתרגשות. בסיום דבריו הודה השר לראש העיר יאיר רביבו, לבני סיתאלכיל ולחבר מועצת העיר, עו"ד מאיר אסולין נציג ש"ס בעירייה.

לאחר מכן עלה המחזה המיוחד. לכל אורכו כלל המחזה שנמשך כשעה וחצי רגעים מרגשים המתארים את מסירות נפשו של מרן למען התורה ולמען עם ישראל. רבים מהנוכחים אף הזילו דמעה ברגעי השיא של המחזה, והוא הסתיים בתשואות ממושכות מהקהל הרב שנכח במתנ"ס.

עם סיומו, נעמד מול הקהל השחקן יעקב כהן שגילם כאמור את דמותו של הרב עובדיה והודיע לקהל כי הגלימה ומצטנפת שאותם לבש הם של מרן ומי מהקהל שירצה, יוכל לבוא ולהתברך מהם. גורמים הקשורים למחזה אומרים כי כהן סירב בתחילה ללבוש את בגדיו של מרן אולם משהבין את חשיבות העניין הסכים, לא לפני שהלך לפני כן לטבול במקווה טהרה.

בתמונה למעלה: ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו עם הגלימה של המרן.

תמונה קבוצתית של חברי המחזמר עם השר אריה דרעי. קרדיט: קים - צילום אירועים ומגנטים.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, עם שר הפנים והפריפריה אריה דרעי. קרדיט: קים - צילום אירועים ומגנטים.

השחקן יעקב כהן עם בגדי המרן. קרדיט: קים - צילום אירועים ומגנטים.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close