שירותים
בקליק

שירותים בקליק

סטארט אפ קורונה נסיוני בלוד, בדיקה ותשובה תוך רבע שעה!

■ פיילוט נסיוני של בדיקות קורונה מהירות, הוצג לשר הבריאות יולי אדלשטיין, סגן השר - יואב קיש, מנכ"ל מד"א - אלי בין, וראש העיר, עו"ד יאיר רביבו ■ שר הבריאות: אני קורא לתושבי לוד: יש לכם אפשרות להיבדק מהר. מדובר בניסוי שאנחנו עושים במקביל לבדיקות הרגילות ■ סגן השר: אין ספק שיש פה פעילות נחושה של ראש העיר שמבין את הסכנה בהידבקות ■ פרופ' איתמר גרוטו, סמנכ"ל משרד הבריאות: אני בקשר שוטף עם ראש העיר שעושה פעולות אדירות למען התושבים והלוואי כך כל ראשי הערים בישראל ■ ראש העיר: אנחנו לא רוצים להגיע לעונת החורף הבאה בשו"ק (שפעת וקורונה), אני קורא לתושבים להגיע ולהיבדק. ■ מעיריית לוד מבקשים להבהיר כי המדובר כאמור בניסוי המתבצע במקביל לבדיקות הרגילות, ולפיכך הנבדקים אינם מקבלים את תוצאות הבדיקה המהירה, המשמשת רק לצרכי מחקר ובחינת התוצאות מול הבדיקות הרגילות. ככל שהניסוי יצליח, היכולת הזו תיושם בקרב הציבור הרחב, בדגש על אוכלוסיות בסיכון ובמוקדי התפרצות. ניתן להגיע רק עם הפנייה מרופא. התושבים שיגיעו למתחם יעברו שתי בדיקות - בדיקת הפיילוט ובדיקת קורונה רגילה שתוצאותיה יתקבלו לאחר 72 שעות. המתחם יהיה פתוח היום בין השעות 18:00-20:00

תאריך: 15-07-2020

image

  • ראש העיר עם שר הבריאות יולי אדלשטיין במתחם הדרייב אין. צילומים: דוברות עיריית לוד

ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו אירח היום (ד') במתחם ה'דרייב אין' שהוקם בשיתוף עם קופ"ח 'מאוחדת' ו'כללית' בסמוך לאצטדיון העירוני בעיר, את שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין, סגן השר ח"כ יואב קיש, סמנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו, מנכ"ל מד"א אלי בין ונציגי פיקוד העורך וקופות החולים, שם צפו המשתתפים בפיילוט סטארט אפ ניסיוני וחדש בבדיקות קורונה, המעניק תשובה לנבדקים בתוך 15 דקות מרגע הבדיקה.

  • ראש העיר עם אדלשטיין, סגן השר יואב קיש וסמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו

שר הבריאות, ח"כ יולי אלדשטיין: "אני שמח להיות כאן הבוקר בלוד ומודה לראש העיר וצוותו ולכל השותפים, קופות החולים כללית ומאוחדת, מד"א ופיקוד העורף. לפני מספר ימים ביקשתי מסגן השר לבדוק את הסטארט אפ של הבדיקות המהירות המתבצע במתחם הזה, סוג של ניסוי שאנחנו עושים במקביל לבדיקות הרגילות, ובזכות כך עלינו מאוד במספר הבדיקות בישראל והגענו לשיא של 30,000 בדיקות ביום, והיד עוד נטויה. עכשיו אנחנו עושים תעדוף של היכולת הזו לאוכלוסייה בוגרת, לאוכלוסייה בסיכון ומנסים לרכז מאמץ". 

אלדשטיין ציין לשבח את פועלו של רביבו בלוד למען התושבים והוסיף: "אני קורא לתושבי לוד – יש לכם אפשרות להיבדק מהר ולתרום לניסוי הזה".

  • ראש העיר עם אדלשטיין, קיש ומנכ"ל מד"א אלי בין

סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש: "אין ספק שיש פה פעילות נחושה של ראש העיר שמבין את המשמעות והסכנה בהידבקות, אך צריך את שיתוף הפעולה של הציבור. העיר לוד מתנהגת בדיוק כפי שהיינו מצפים מערים אחרות. לכל מי שיש תסמינים, חייב לגשת להיבדק . בואו נעצור את שרשור ההדבקה".

  • קיש: בואו נעצור את ההדבקה. מתחם הדרייב אין באיצטדיון העירוני לוד

גם סמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו התייחס לפיילוט הניסיוני ואמר: "אני בקשר שוטף עם ראש העיר לוד מתחילת ההתפרצות בעיר, והוא עושה פעולות מדהימות למען התושבים והלוואי כך כל ראשי הערים בישראל. צריכים להוריד את התחלואה – בואו להיבדק". 

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "אנחנו לא רוצים להגיע לעונת החורף הבאה בשו"ק (שפעת וקורונה), או לעבור את חגי תשרי - ראש השנה וכיפור בסגר בבית, ולכן אנו לקחנו על עצמנו פרויקט, פועלים בימים אלו ללא הפסקה והחלטנו לתפוס את הנגיף בשתי ידיים, נותנים לו בעיטה ומעיפים אותו מפה". 

"אני רוצה לקצר את התהליך תחת הסלוגן: '48 שעות מחשוד לבידוד', שבו אזרח בישראל שמוצא עצמו חשוד כמי שנדבק בקורונה,  עובר לבידוד תוך 48 שעות ולא בהליך של כ-7 ימים כיום. המטרה היא לעודד כל מי שחולה לצאת מיד לבית מלון, נלווה את המשפחה, נעזור להם בכל סיוע שיידרש. זאת הצעת ייעול חובה".

  • מתנדבי מד"א מבצעים את בדיקות הקורונה במתחם

ראש העיר קרא לקופות החולים 'מכבי' ו'לאומית' לבוא ולהצטרף למתחם ה'דרייב אין'. בנוסף, בירך על כך שהשכונות עליהן הוטלו הגבלות,  יוצאות השבוע מהסגר, וקרא לתושבים לשמור על הנחיות הבריאות, לאחר שהבינו את הטראומה שנוצרת מאי הקפדה אחת ההנחיות.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close