שירותים
בקליק

שירותים בקליק

ראש העיר יאיר רביבו אירח את שר התקשורת יועז הנדל במשל"ט בלוד "הופכים את לוד לעיר חכמה, בטכנולוגיה ותקשורת"

תאריך: 04-08-2020

image

  • בתמונות: שר התקשורת יועז הנדל עם ראש העיר יאיר רביבו והמנכ"ל אהרון אטיאס במשל"ט העירוני

המשל"ט העירוני שהקימה עיריית לוד, הופך מוקד לביקורי שרים וגורמי בריאות וביטחון, המגיעים כדי להתרשם מהמאמץ העירוני שמבצעת עיריית לוד בשיתוף פיקוד העורף ומשרד הבריאות, לצמצום התחלואה ועצירת שרשרת ההדבקה בקרב תושבי העיר.

ביום שלישי השבוע, אירח ראש העיר יאיר רביבו את שר התקשורת יועז הנדל, לביקור עבודה בנושאים הקשורים לתחומים שבאחריות משרד התקשורת.

בדברי הפתיחה ציין ראש העיר יאיר רביבו את המאמצים העירוניים במלחמה בנגיף הקורונה, אשר הביאו להיפוך מגמה, יותר מחלימים מאשר חולים. "שיטחנו את העקומה בצורה יוצאת מן הכלל הודות למאמצי העירייה ולהיענות התושבים להנחיות", אמר רביבו והוסיף כי העיר לוד עוברת בשנים האחרונות תהליכי תכנון משמעותיים המקיפים את מרבית שטח העיר ועתידים לשנות את פניה. "מתוכננות בעיר 50,000 יח"ד בשכונות חדשות ובהתחדשות עירונית וכן תוספת 2.8 מיליון מ"ר למסחר ותעסוקה. במקביל למהלכים אלו, פועלת עיריית לוד על מנת להתקדם בנושא פיתוח התשתיות תקשורת בעיר מגוון תחומים: דיגיטציה, בטחון ותכנון, ופיתוח הסדרת תשתיות התקשורת בעיר".

ראש העיר ביקש את תמיכת משרד התקשורת בקידום פרויקטים, בהם: חיוב יזמים בהקמת תשתית סיבים אופטיים בכל בניין מגורים או תעסוקה כתנאי בהיתר בניה, איחוד תשתיות חברות התקשורת ברצועות התשתית ברחובות העיר הוותיקה ובשכונות חדשות, ומתן מימון ממשלתי לנושא הטמעת תשתיות הכנה לטובת עיר חכמה, קרי: הטמנת קווי תקשורת בקרקע, שוחות חיבור , עמודי תאורה משולבים, ארונות תקשורת וכיו"ב.

כן ביקש ראש העיר, מתן מימון ממשלתי לטובת הטמעת סיבים אופטיים עירוניים, לטובת מתן תקשורת WIFI בבתי הספר ומערכת טלפוניה IP , פארקים ציבוריים ומוסדות ציבור בעיר לוד, חיבור מערכת "גל ירוק" למערכת הרמזורים העירונית והמשך רישות העיר בסיבים אופטיים לטובת האזרחים . "כיום יש בעיר לוד 25 ק"מ סיב עירוני המשמש לטובת קו תקשורת למצלמות האבטחה בעיר" אמר ראש העיר, "מצלמות הביטחון הוכיחו את יעילותן הן בהיבט של ביטחון אישי, והן בהיבט של איכות סביבה. 90% מאירועי הפרות סדר בעיר, נקלטו במצלמות העירייה והביאו ללכידת מבצעי העבירות. אנחנו שואפים להפוך את לוד לעיר חכמה. הטכנולוגיה הזאת מאפשרת לנו להיות חכמים יותר ויעילים יותר". בסיום דבריו ביקש ראש העיר את סיוע השר בהבאת עוגנים ממשלתיים ללוד, ולהעביר לעיר את אחד מגופי התקשורת הגדולים במדינה. "העיר לוד ידידה שלך, אתה יכול לעשות פה כל פיילוט שתרצה".

  • המשל"ט העירוני, מוקד לביקורי שרים וגורמי בריאות וביטחון

שר התקשורת יועז הנדל הבטיח את סיוע משרדו: "המציאות היחידה שיכולה לעזור לנו להתמודד עם הקורונה זה שמירה על ההנחיות של הבידוד תוך שמירה על אחדות חברתית ופוליטית. צריך להדק ולשפר את דרכי ההתמודדות. לראשי הרשויות יש חלק קריטי בהתמודדות, הן באכיפה והן במתן כלים לאוכלוסיות קשות יום להתמודד עם בידוד ושמירה על הכללים. נפל דבר בעולם. אנחנו צריכים להתמודד איתו תוך כדי תנועה ברוב המקרים". השר ציין כי משרד התקשורת נערך לעומסים אדירים על התשתיות כשיותר ויותר אנשים וסטודנטים עובדים ולומדים מרחוק. "המנוע הכלכלי של ישראל בהייטק מתקיים בעיקר על בסיס יכולתו לתקשר למקומות רחוקים בארץ ועם הלקוחות מחו״ל. לכן, כל כך חשובה פריסת הסיבים האופטיים וקידום של זה עכשיו וחיבור לבתים ולעסקים. כך גם מהפכת הדור החמישי. בעולם שבו אנו חיים עכשיו ונחייה מחר, העבודה מרחוק רק תתעצם".

בהתייחסו לפתיחת שנת הלימודים אמר השר: "בכל הקשור לפתיחת שנת הלימודים היה לנו זמן ויש לנו עוד חודש להיערך. תשתיות אינטרנט הן קריטיות לצורך לימודים מרחוק. רק ככה נאפשר להורים גם לעבוד, וכך לאפשר צמיחה במשק תוך כדי משבר".

 

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close