שירותים
בקליק

שירותים בקליק

רחוב חדש בלוד: דרך האמירויות

ראש העיר יאיר רביבו: "לכבודה של לוד לקרוא רחוב על שם 'איחוד האמירויות הערביות', כתמיכה בהסכם השלום השלישי שחותמת מדינת ישראל, וכביטוי לכך שלוד כעיר מעורבת, היא עיר של שלום המהווה סמל לד-קיום בישראל

תאריך: 16-09-2020

image

  • בתמונות: ראש העיר יאיר רביבו עם סלילת כביש הטבעת. צילומים: דוברות עיריית לוד.

ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, המשמש כיו"ר ועדת שמות העירונית, החליט לקרוא לכביש הטבעת העוקף את שכונת פרדס שניר ומחבר אותה לשכונת גני אביב דרך שד' מיכה רייסר, בשם 'דרך האמירויות', זאת לרגל טקס החתימה ההיסטורי על הסכם השלום עם איחוד האמירויות הערביות ובחריין.

  • כביש הטבעת מסומן בצהוב, ייקרא 'דרך האמירויות'.

מוטיב השלום מודגש היטב באיזור שכונת פרדס שניר הצמודה לשכונת נווה שלום / הרכבת. כך נקרא גם בית הספר היסודי בשכונה בשם נווה שלום, הכיכר המרכזית בשכונה נקראת כיכר השלום, והיא ממוקמת בצומת הרחובות יצחק רבין – צלאח א-דין.
בתוך כך יצוין כי יאיר רביבו, העביר מכתבים רשמיים אל ראשי האמירויות של דובאי ואבו דאבי, במטרה לקדם ברית 'ערים תאומות' ולפתח קשרים תרבותיים, חברתיים, כלכליים ותיירותיים בין לוד ומדינת ישראל לבין איחוד האמירויות הערביות.
בהקשר התיירותי יצוין, כי בלוד קיים אחד המקומות הנדירים בעולם - "פארק השלום", מתחם משולש הדתות שבו קיר משותף חוצץ בין בית כנסת, מסגד וכנסייה. מדובר באתר ייחודי שבו מרוכזים המקומות הקדושים לשלושת הדתות והאתרים המשקפים את תולדות לוד, הכוללים את בית הכנסת "שער השמים", מסגד "אל עומרי" ברח' גולומב שנבנה בשנת 1268 בפקודת הסולטאן הממלוכי בייברס ונקרא ע"ש החליף השני – עומר אבן אל חטאב, וכנסיית "סנט ג'ורג'", כנסיה יוונית אורתודוקסית שהוקמה בשנת 1870 ברח' גולומב בצמוד למסגד.
"זהו יום היסטורי, יום של שלום תמורת שלום" אמר יאיר רביבו, "לכבודה של לוד לקרוא רחוב על שם 'איחוד האמירויות הערביות', כתמיכה בהסכם השלום השלישי שחותמת מדינת ישראל אחרי מצרים וירדן, וכביטוי לכך שלוד כעיר מעורבת, היא עיר של שלום המהווה סמל ודוגמה בישראל לדו-קיום המושתת על ערכים של סובלנות, הבנה וכבוד הדדי, בעיר שבה חיים יחד, זה לצד זה, יהודים, נוצרים ומוסלמים, באחווה ובשכנות טובה".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close