שירותים
בקליק

שירותים בקליק

תאריך: 07-07-2016

יום היסטורי בלוד: לוחמי חטיבת קומנדו 89 פשטו על העיר

לוחמי חטיבת קומנדו 89 במסדר הסיום ברחבת כיכר קומנדו

מפקד החטיבה אל"מ דוד זיני, עם מפקד גדוד קומנדו 89 בעבר נפתלי ארבל ועם ראש העיר יאיר רביבו

יאיר רביבו, אנו מחבקים אתכם חיבוק ענק ואומרים לכם תודה!

חיילי החטיבה לומדים על מורשת הקרב לשחרור העיר

בדיוק 68 שנה לאחר שהעיר לוד שוחררה ב"מבצע דני" על ידי גדוד קומנדו 89, (בחודש יולי 1948), הגיעו ללוד כאלף לוחמי חטיבת קומנדו 89, הקרויה ע"ש גדוד הפשיטה ששחרר את העיר, ליום מורשת בעקבות לוחמי תש"ח.

החטיבה, אשר הוקמה לפני כחצי שנה, מאגדת את יחידות העילית של צה"ל: אגוז, רימון, מגלן ודובדבן.  לוחמי החטיבה למדו על מורשת הקרב של גדוד 89 המיתולוגי, נחשפו למורשת המפוארת של העיר לוד וגם שמעו מעט על האתגרים החברתיים בלוד כיום.

שיאו של היום היה בטקס חטיבתי שהתקיים ברחבת העירייה, בכיכר קומנדו הקרויה ע"ש גדוד הקומנדו 89, בתקווה שטקס זה יהפוך למסורת בעיר.

קודם לטקס קידם ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, את פני מפקד החטיבה, אל"מ דוד זיני, וסקר בפניו על התפתחותה של העיר בשנים האחרונות.

"מרגש ומחמם את הלב לראות את לוחמי חטיבת הקומנדו 89, הקרויה ע"ש גדוד הפשיטה ששחרר את העיר בתש"ח, מתארחים בלוד ליום מורשת לרגל 68 שנים לשחרור העיר" אמר ראש העיר, "חיבקנו את הלוחמים בחום, באהבה ובהכרת תודה".

"שמחתי לפגוש את מפקד החטיבה, אל"מ דוד זיני, מפקד ערכי עם זיקה ואהדה רבה לעיר לוד, כמי שרואה בהקמת החטיבה מחויבות ערכית למורשת דור תש"ח ומחויבות לשמור את אותם ערכים והצבתם קדימה, לנגד עיני החיילים כסימן דרך לפועלם בהמשך".

בטקס השתתף גם נפתלי ארבל, ממפקדי גדוד הפשיטה קומנדו 89, משחררי העיר. "מרגש לראות את דור הנכדים של מקימי המדינה, מחויבים למען קיומה ובטחונה של מדינתנו, למען העם והמולדת" הוסיף ראש העיר ומסר את תודתו למארגנים, בהם רועי תנעמי ממרכז הסיור "בשבילוד" וחבר המועצה עמיחי לנגפלד, מחזיק תיק מורשת.

"לוד תשמח לאמץ ולהדק את הקשר עם החטיבה, שיהיה חם, אוהב ומתמשך. נבקש מבורא עולם שישמור עליהם, בכל אשר יעשו, יצליחו וישובו בע"ה בשלום. הייתה זו זכות גדולה וכבוד גדול לעירנו. אנו מחבקים אתכם חיבוק ענק ואומרים לכם תודה!"

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close