שירותים
בקליק

שירותים בקליק

תחת אתגרי הקורונה וללא עלות: כ-7,500 ילדי העיר לוד בקייטנות הקיץ במסגרת 'בית הספר של החופש הגדול'

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "כל הכבוד לכל הצוותים החינוכיים על עבודה מסורה בתנאים לא פשוטים בעידן הקורונה. אתם גיבורים של ממש!

תאריך: 28-07-2020

image

  • בתמונה:  קולאז' תמונות של ילדי לוד בקייטנות במסגרת בית הספר של החופש הגדול.

יולי-אוגוסט, החופש הגדול במדינת ישראל, קיבל השנה תפנית אחרת , שונה ומוזרה. המשק פעיל חלקית, חלק גדול מההורים בחל"ת או פוטרו למרבה הצער, ומוסדות החינוך פועלים תחת משנה זהירות, מחשש להידבקות ב'קורונה' וכניסה לבידוד. 

אך בעיר לוד לא עוצרים: עיריית לוד בראשות ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, הפעילה מערך עצום של קייטנות במסגרת 'בית הספר של החופש הגדול'. כ-7,500 ילדים מרחבי העיר בלמעלה מ-20 בתי ספר, 165 גני ילדים, נהנו מפעילות חווייתית, מגוונת ומלאה בסיפוק ועשייה.    

בכל שנה, משרד החינוך מפעיל מערך תכנית קיץ שנערכת בכל הארץ לתלמידי כיתות א'-ג', אך השנה בשל משבר ה'קורונה', המשרד תקצב פעילות גם עבור הגנים וכיתות ד'. וכך למעשה, כל ילד מגיל 3 ועד לכיתה ד' היה מסודר בקייטנה מטעם משרד החינוך. 

התכנית, שהחלה מהשעה 7:30 בבוקר ועד לשעות הצהריים המוקדמות – הייתה כאמור ללא עלות. הורה שהשאיר את ילדיו לצהרון עד לשעה 16:00, שילם סכום סמלי בסך 100 ₪ בלבד, השאר בהשתתפות המדינה ובמימונה. התכנית כללה: ארוחת צהריים חמה ומזינה, חוגים, ושפע של הפעלות. 

השנה, עקב ה'קורונה', ההתמודדות הייתה עם כמה אתגרים משמעותיים, בהשוואה לכל שנה קודמת. ראשית, מכיוון שהרבה הורים רצו לחזור לשגרת עבודה לאחר חודשי חל"ת, ילדים רבים נשלחו לקייטנות הקיץ, כך שמספר הנרשמים שילש את עצמו. שנית, היו מקרים שבהם קיבל הצוות הודעה ב-23:00 בלילה להיכנס לבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת, והיו צריכים בהנהלה להשיג צוות חלופי של 10-15 סייעות, וזאת עד לשעות הבוקר המוקדמות.

גם במוסדות החינוך חוו סיפור דומה. חלקם נסגרו לאחר שמורה או תלמיד נמצאו חולים מאומתים – ואז הדבר הצריך מעבר ללמידה מתוקשבת מרחוק ב'זום', שיחות אישיות של הצוות עם התלמידים, ובשביל כך הוכנו מראש מארזים אישיים ומיוחדים, שילדים אלו שהיו בבידוד,  קיבלו עד פתח ביתם.

"אנחנו מבינים שזו תקופה לא שגרתית וגם קייטנות הקיץ חייבות לעבור התאמה על מנת לתת מענה מיטיבי חינוכי לילדים ולהורים", אמרה נחמי זלמנוב, מנהלת מערך הקייטנות בעיר לוד.

אבי גיל, מנכ"ל רשת המתנ"סים הוסיף: "רשת המתנ"סים לוד האמונה על הפקת קייטנות הקיץ מצליחה ביצירתיות רבה להתאים את תוכן והתנהלות הקייטנה לאתגרי התקופה שמעמידה מגיפת הקורונה, וכל זאת ללא פגיעה באיכות, בהעשרה ובחוויות הילדים תוך התאמת ערכות לכל אחד מהמגזרים בלוד".

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "כל הכבוד לכל הצוותים החינוכיים על עבודה מסורה בתנאים לא פשוטים בעידן הקורונה. אתם גיבורים של ממש, ובשם עשרות אלפי הורי וילדי העיר אני מודה לכם על כך שאתם מאפשרים להורים לעבוד ולילדים ליהנות. ה' יהיה עימכם ורפואה שלמה לאנשי הצוות המאומתים ולמי שבבידוד. יחד בע"ה ננצח את הקורונה”.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close