שירותים
בקליק

שירותים בקליק

תיכון למנהיגות מדעית קהילתית בלוד בין 5 התיכונים המובילים בישראל

תיכון עתיד למדעים בלוד או בשמו החדש תיכון למנהיגות מדעית קהילתית, דורג ע"י mako ומדד מדלן לחינוך, במקום החמישי מבין 20 בתי הספר התיכוניים המובילים בישראל, כפי שפורסם השבוע באתר mako בכתבתה של דנה גוטרזון * ציון מדד מדלן לחינוך: 9.5 * ראש העיר יאיר רביבו: "הישגי בית הספר בצמרת המצטיינים בישראל, מגדירים את השליחות, הייעוד והאתגר של החינוך בלוד והחדרת מוטיבציה גבוהה לתלמידיהם"

תאריך: 21-01-2020

image

בתמונה: המנהלת גאולה סתי בחצר בית הספר המטופח

בית הספר התיכון שבו ילמדו ילדינו הוא אחת התחנות החשובות ביותר בחייהם, גם מבחינה רמת הלימודים כהכנה לצבא ולאוניברסיטה וגם מבחינה חברתית. בניגוד לרישום לבתי ספר יסודיים, שבו אנחנו כבולים פחות או יותר לאזור הגיאוגרפי שלנו, בהרשמה לבית ספר תיכון עומדות בפנינו יותר אפשרויות בחירה.

אחת השיטות לקבל החלטה מושכלת בנושא הלימודים היא מדד מדלן לחינוך, פלטפורמה חכמה הכוללת מידע על הנכס וסביבתו. "בית הספר הוא אחד העוגנים המשמעותיים בקהילה ואחד משלושת הגורמים העיקריים בבחירת מקום המגורים", מסביר איתן זינגר, מנכ"ל מדלן ישראל. "כמו בתחום של בנייה עתידית בשכונה או מחירים, קשה לקבל מידע אמין או בהיר, מבלי לעבור בכמה מאגרי מידע ממשלתיים מסובכים. מדד מדלן לחינוך לוקח מידע של משרד החינוך, שקשה להגיע אליו ולהבין אותו, ומעבד אותו לתוצאה פשוטה להבנה ולקבלת החלטות".

אל המדד של מדלן התווספו נתונים שפרסם משרד החינוך באתר "שקיפות בחינוך", הנוגעים לטיב הקשר של התלמידים עם המורים, קבלת האחר והשונה ומעורבות באירועי אלימות בבית הספר.

כאמור, בית ספר עתיד למדעים מתמקם במקום החמישי והמכובד מבין 20 בתי הספר התיכוניים המובילים בישראל, עם 100 אחוז זכאים לבגרות, מהם 49.7% זכאים לבגרות מצטיינת.

עוד נתונים: אחוז הנושרים: 0.0, אחוז הניגשים ל-5 יחידות אנגלית: 92.5%, אחוז הניגשים ל-5 יחידות מתמטיקה: 65.2%. 3 המקצועות המוגברים הכי פופולריים בבית הספר וממוצע הציונים בכל מקצוע: מדעי המחשב: 91.38, פיסיקה: 87.96, כימיה: 87.58. ציון מדד מדלן לחינוך: 9.5 

נתונים אלו מתייחסים לשנת הלימודים תשע"ז. בשנה האחרונה צמח בית הספר אשר כאמור שינה את שמו לתיכון למנהיגות מדעית קהילתית בלוד. בית הספר מביא כבוד רב ללוד. כיום לומדים במוסד 666 תלמידים, 100% מהם זכאים לבגרות, 100% מתגייסים לשירות בצה"ל. 

בית הספר מקדם מפגש ייחודי של תלמידים מצטיינים בתחומי המדעים מהעיר לוד ומאזור השפלה, ומוביל את תלמידיו למצוינות מדעית ולמנהיגות קהילתית, תוך מתן מענה חברתי, רגשי ואישי לכל אחד ואחת. ביה"ס משלב את מערך הלימודים הפורמאלי עם מערך תכניות בלתי פורמאליות ומקדם תהליכים לימודיים ומיזמים חברתיים בקהילה ומחוצה לה. הבוגר, יראה עצמו כאדם עצמאי, בעל כישורים אישיים ובעל יכולת להיות חלק ממרקם חברתי תרבותי בבית הספר, בקהילה ובמדינת ישראל.

למידה משותפת של התלמידים

את התיכון מנהלת גאולה סתי: "אנחנו מגדלים מצטיינים שיהפכו משפיעים בחברה הישראלית לגווניה" היא אומרת. המסר שלה, לתלמידיה – הוא "לשאוף למצוינות ולטפח מנהיגות מתוך מטרה להתפתח, להגביר את המעורבות האזרחית ולתרום לחברה הישראלית".

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו מסר את ברכתו והערכתו על הישגי בית הספר אשר מוסיפם כבוד לעיר ולמערכת החינוך הנפלאה שבה: "ברכותיי לתיכון למנהיגות מדעית קהילתית בלוד, על עשייה חינוכית נפלאה הראויה להוקרה והערכה", אמר ראש העיר, "הישגי בית הספר בצמרת המצטיינים בישראל, מגדירים את השליחות, הייעוד והאתגר של החינוך בלוד והחדרת מוטיבציה גבוהה לתלמידיהם. יישר כח ואחולי המשך הצלחה".

ראש העיר יאיר רביבו, עשייה חינוכית נפלאה הראויה להוקרה והערכה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close