שירותים
בקליק

שירותים בקליק

1,170 דו"חות משטרה בשל אי עטיית מסכות נגד 'קורונה' בלוד

ראש העיר יאיר רביבו: חובתנו אנו, האזרחים, להישמע להוראות ולשמור על הבריאות, בכדי שנוכל לחזור לשגרה מלאה וכלכלה טובה. חשוב רק לזכור שהקורונה עוד כאן!"

תאריך: 23-06-2020

image

  • בתמונה: תיעוד של אכיפת עטיית מסכה בקו 239 בלוד

בתקופה האחרונה חילקו שוטרי תחנת לוד והשיטור העירוני 1,170 דו"חות 'קורונה' לתושבי העיר שלא שמרו על הנחיות משרד הבריאות וממשלת ישראל ולא עטו מסכות במסגרת הצעדים למניעת התפשטות ניגף הקורונה. הקנסות, בסך 200 שקלים, ניתנו לאזרחים שלא עטו מסיכות על האף והפה בעת שהותם במרחב הציבורי ומקומות התקהלות הומי אדם, כפי ההנחיות. 

השבוע, העלה קבינט הקורונה את הקנס על אי-עטיית מסכה ל-500 שקלים, וזאת בשל העלייה המדאיגה בתחלואה, והוחלט על הגברה דרמטית של צעדי האכיפה. 

אזרחי ישראל עוקבים בדאגה אחר הגל השני של וירוס ה'קורונה' אשר פוקד את הארץ, ולמרות שהממשלה אישרה הקלות רבות ונתנה אישור לפתוח אולמות אירועים והופעות, כמו גם תחבורה ציבורית לרבות רכבת-ישראל ועוד, היא עדיין לא מרפה מההנחיות של ה'תו הסגול' – כיצד לשמור על זהירות ולהימנע מהיבדקות המונית של בני-אדם. 

הקנסות הכספיים ניתנו גם להורים שילידיהם מעל גיל 7 לא חבשו מסיכה כחוק. ילדים שיהיו ללא מסכה בשוק העירוני, בסופר-מרקט או באוטובוס, הוריו יקבלו את הדו"ח ויצטרכו לשאת באחריות.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "עברנו 3 חודשים קשים בהן המשק הישראלי נפגע באופן מטלטל לאחר שוירוס ה'קורונה' התפשט בארץ. אחוז האבטלה גבוה באופן שלא היה מקום המדינה. אנשים רבים ללא פרנסה לכלכלת הבית ועסקים רבים פושטים רגל או בכיוון הזה לצערנו. ממשלת ישראל בראשות רה"מ בנימין נתניהו עושים כל מאמץ בכדי להחזיר את המשק לקדמותו, פותחים את העסקים, התחבורה, התרבות, וחובתנו אנו, האזרחים, להישמע להוראות ולשמור על הבריאות, בכדי שנוכל לחזור לשגרה מלאה וכלכלה טובה. חשוב רק לזכור שהקורונה עוד כאן!".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close