מי אנחנו?

מרכז הצעירים בלוד, 'התחנה', הוא הבית של תושבי העיר בגילי 18 עד 35 ונותן מענה מקיף לכל צרכי הצעירים בכל שלבי החיים, בין אם הם חיילים, סטודנטים או הורים צעירים. המרכז מציע שלל תכניות וייעוצים אישיים בתחומי התעסוקה, השכלה, יזמות ומעורבות חברתית ומהווה מוקד של פעילות תרבות, פנאי והעשרה לצעירי העיר.

המרכז הוקם בתחילת שנת 2014 כיוזמה חברתית של תושב העיר שהגיע אליה כסטודנט, ומאז ממשיך לעסוק במיפוי צרכי צעירי העיר, פיתוח מענים ראשוניים והגעה אל מגוון אוכלוסיות הצעירים המרכיבות את לוד, ומאז הפך להיות גוף עירוני המספק מענים מגוונים לצעירים תושבי העיר.

 

מה אנחנו עושים?

מרכז הצעירים 'התחנה' מתמקד מחד בפיתוח אישי של צעירי העיר בתחומי קריירה, השכלה גבוהה, תעסוקה מקצועית והכשרות מקצועיות בשלל מקצועות נדרשים, ומאידך בפיתוח קהילתי באמצעות יזמות חברתית, קהילות צעירים, קבוצות מנהיגות, הורות צעירה והפקת פעילויות פנאי ותרבות.

המרכז מקפיד להנגיש את תכניותיו למגוון האוכלוסיות המרכיבות את העיר ובנוסף מפעיל תכניות לקהלי יעד ספציפיים כגון צעירים עולים, צעירים בסיכון, צעירים עם מוגבלויות ועוד. 

 

 

רישום למלגות

 

 

מבנה התחנה מרכז הצעירים

 

 

פרויקטים עיקריים שאתם גאים בהם

 

סדנת הכנה לאזרחות

הסדנה נמשכה חמישה ימים ונועדה להכין את החיילים לקראת האזרחות. כמאה שלושים חיילים שהשתתפו בסדנה, כולם גרים בלוד, התחלקו לקבוצות ועברו בין תחנות ופעילויות שיסייעו להם להיקלט היטב בחיים האזרחיים, ולנהל חשיבה והתנהלות כלכלית נכונה.
בתחילת הסדנה, התמקדו עם החיילים בנושא הקריירה לאחר השחרור - איך ניתן לנתב את החלומות ולשאוף הכי גבוה שאפשר, במציאות שאחרי השירות הצבאי. החיילים נחשפו למגוון של מקצועות ועיסוקים ודנו בנושא קבלת ההחלטות.


הסדנה המשיכה להעמיק בעולם העבודה לאחר החיים הצבאיים. הם למדו כיצד כותבים קורות חיים, התנהלות נכונה בראיונות עבודה ושיפור התקשורת הבין אישית ואינטליגנציה רגשית.
בהמשך, יצאו החיילים למכללת אחווה לשיחה עם מנהלת המכללה, ואחריה שיחה עם רכזת השכלה גבוהה ורכזת חיילים משוחררים, ודנו בשאלות, תהיות ומחשבות של עולם האקדמיה. במכללה, המשיכו החיילים השתתפו בפאנל סטודנטים, ואחריו האזינו להרצאה בנושא קבלת החלטות וניתוח פסיכולוגי.

 

פאב התחנה

פאב התחנה הוא פאב המופעל על ידי מתנדבים מקרב תושבי העיר הצעירים, שמדי שבועיים עורכים בימי חמישי ערבי פאב לכל דבר ועניין ומהווים למעשה את מקום הבילוי היחידי בעיר לצעירים. צוות המתנדבים של פאב התחנה מפיק גם מסיבות ליום העצמאות ולפורים, ערבי תוכן והקרנות של משחקי כדורגל חשובים.

 

 להעז ביחד

תוכנית ייחודית לפיתוח קריירה, המאפשרת לאקדמאים והנדסאים לרכוש כישורים וקשרים להשתלבות בעולם התעסוקה ולבניית קריירה. התוכנית בשותפות ארגונים מובילים בתחומם: מרכז הצעירים בלוד לצד ארגוני בוגרים של יחידות צבאיות מובחרות וארגונים עסקיים – שמתוכם מגיעים המנטורים.

 

בנוסף: מעגל אמהות בחופשת לידה, יעוץ והכוונה תעסוקתית, פעילויות הכשרה והעשרה מגוונות ומשתנות מעת לעת, פעילויות פנאי ותרבות מגוונות, יעוץ הכוונה והעשרה ממוקד לקידור החברה הערבית בלוד, מרחב למידה לסטודנטים בתקופות מבחנים וקבוצות עדכונים יעודיות עבור הפעילויות השונות.

 

אלו ממש על קצה המזלג. יש למרכז הצעירים עוד הרבה מה להציע.

 

לקהילת מחלקת הצעירים בוואטסאפ

 

לדף האינסטגרם: התחנה- מרכז הצעירים לוד  

 

לדף הפייסבוק: התחנה - מרכז הצעירים לוד

 

פאב התחנה

סדנאות

 

בית האומנות - קליקה לוד.jpe

סדנת הכנה לאזרחות