נמל התעופה בן-גוריון הצמוד ללוד מעניק לה את התואר "השער של המדינה". לוד- עיר של נגישות אידיאלית. מיקומה בטבורה של המדינה, סמוך לנתב"ג, כ-15 דקות נסיעה בלבד למרכז תל אביב וגוש דן, כחצי שעה לירושלים ובסמיכות לצירי תחבורה אסטרטגיים בהם כביש "חוצה ישראל" (כביש 6), הכביש המהיר תל אביב-ירושלים (כביש מספר 1), כביש 40, כביש הרוחב 431, כביש 44 (דרך צריפין) וכן ממוקמות בה שתי תחנות רכבת המקשרות את העיר לכל חלקי הארץ. כל אלה הופכים את לוד לעיר של נגישות אידיאלית ובעלת פוטנציאל משמעותי ביותר הן למגורים והן לפיתוח עסקי.

ואכן, על מסלולי גישה נוחים אלה, הולך וגובר זרם הבאים ללוד, בהם של עשרות מפעלי תעשייה הנהנים ממרכזיות העיר והנגישות המהירה לנמלי האוויר והים.  אזור התעשייה הצפוני של לוד, נחשב לאחד ממרכזי התעשייה החשובים והמבוקשים ביותר בכל איזור המרכז זאת בשל קרבתו לנמל התעופה בן גוריון ומשום עתודות הקרקע הזמינות המצויות בקרבתו.

מרכז הצעירים בלוד, שלושת כפרי הסטודנטים שהוקמו בה, מביאים עמם רוח חדשה ורעננה שתורמת לחיזוק החוסן האישי והקהילתי של תושבי העיר, וכן לשיפור ניכר בתדמיתה כעיר צעירה ותוססת יותר העומדת בפני תפנית בפיתוחה וקידומה.

מערכת החינוך הטובה בלוד מעניקה מסגרת לימודית מהגיל הרך ועד לעל יסודי. כ-18,000 תלמידים בכל מסגרות החינוך בלוד: בחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי, בחינוך הלא יהודי ובחינוך המיוחד. תוכנית הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים והתיכוניים, מבוססות על שיטות מתקדמות ביותר שמשרד החינוך דוגל בהן, המועברות ע"י מורים ומחנכים שמצטיינים בשיטות הוראה אלו.

בשנת תשע"ז-2017, זכתה לוד לראשונה בתולדותיה בפרס החינוך הארצי, המבטא את המהפכה הגדולה, שמתחוללת בעיר, מעיר נחשלת וחבוטה בעבר, לעיר שמזנקת כיום קדימה וקוטפת כל פרס.

תנופת פיתוח החלה בלוד. בימים אלה נמצאת העיר לוד בתהליכי התחדשות והתפתחות מואצים הכוללים תחילת עבודות בנייה של אלפי יחידות דיור, הקמת מוסדות חינוך וציבור, הרחבת פארק התעסוקה, פרויקטים בתחום התחבורה, שיפור חזות העיר, פיתוח ותשתיות, מגוון תכניות שעיקרן, פיתוחה וקידומה של העיר תוך שיפור וייעול השירות עבור תושבי העיר, כקהל היעד העיקרי בעשייה העירונית.

מגמה זו באה לידי ביטוי גם בכל תחומי החיים בעיר, השקעה בחינוך, בתרבות, באירועים, בספורט, באיכות סביבה ובפיתוח הפוטנציאל התיירותי. אנו משקיעים משאבים חסרי תקדים במיתוגה של העיר, תוך עבודת צוות מצוינת וחשיבה תכנונית אסטרטגית.

לאחר שנים ארוכות, שוב יש הגירה חיובית לעיר של אוכלוסייה חדשה שרואה את הפוטנציאל העצום של העיר. כך גם, מוסדות ממשלתיים עוברים ללוד, בהם בית המשפט המחוזי ומשרדי הנהלת רכבת ישראל . אנשי ציבור רבים מזהים את הפוטנציאל בלוד, רואים את תנופתה ומתחברים לעשייה, מה שמעצים את הכוחות והתקציבים המגיעים לעיר, אוכלוסיות חזקות, צעירות ומגוון קהילות מיוחדות.

הרוח החדשה שמנשבת בלוד מקבלת בשנים האחרונות ביטוי בתקשורת הארצית שמפרגנת יותר ויותר לעיר לוד. בחמש השנים האחרונות, החל מ-2013,  כיכבה העיר לוד בתקשורת בהקשרים חיוביים המציגים את יתרונותיה של העיר בזכות מיקומה האסטרטגי והמרכזי בלב המדינה, ועל העיר אשר מחדשת פניה בימים אלה.

כחלק מטיפוח החינוך פועלת בעיר רשת המתנ"סים המתחדשת, הלב הפועם של התרבות בלוד, בשלל פעילויות חברה ופנאי לבני כל הגילאים, ובמגוון הצגות ומופעים לרווחתם של התושבים.

היהלום שבכתר העיר לוד טמון בנוער הנהדר שגדל והתחנך בה ואשר נושא עימו מטען חינוכי – חברתי אדיר. עשרות אלפי בני נוער נפלאים ואיכותיים שמוסיפים לעיר כבוד וגאווה בהישגיהם ובפעילותם במסגרות השונות.

בלוד, מערכת רווחה טובה הפועלת במסירות כדי לספק צרכים אנושיים ולהעניק שירות וסיוע ליחידים, קשישים, משפחות וקהילות המתקשים למצות את יכולתם, כדי לאפשר להם להתפתח ולתפקד בצורה טובה יותר ובעצם כך להביא לתרומה גדולה יותר לסביבתם ולחברה.

דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות לשנת 2018 שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, ממקם את לוד במקום השמיני. לוד רשמה הישג חסר תקדים מבין הרשויות המקומיות בישראל, כאשר זכתה שלוש שנים ברציפות בפרס שר הפנים לניהול כספי תקין (לשנים 2013 - 2017).

דירוגה של לוד בין 10 הערים היציבות בישראל ופרסי הניהול הכספי התקין מהווים בשורה חשובה לעיר ואות כבוד לעיריית לוד שעשתה מהפך, מעירייה על סף פשיטת רגל בעבר לעירייה איתנה ובעלת יציבות פיננסית, בזכות עבודה משותפת של הנהלת העירייה ועובדיה השותפים לניהול מקצועי, תקין, יעיל ואחראי של הקופה הציבורית.

בשנת 2017 חתמה לוד על הסכם פיתוח אסטרטגי עם ממשלת ישראל בהיקף כולל של למעלה כ-7 מיליארד ש"ח, אשר יבטיח את עתידה של העיר כיעד מגורים מועדף במרכז המדינה. בשנים הקרובות עתידה לוד להוסיף קרוב ל-20,000 יחידות דיור, להכפיל כמעט את אוכלוסייתה ולהפוך לאחת הערים הגדולות והמבוקשות בישראל למגורים, בלב אזור הביקוש במדינה.

אלפי שנות היסטוריה וצלילים חדשים ברחבי העיר. אלו הם צלילי קולות הפיתוח של עיר שמסתערת מחדש על עתידה. נדבך על נדבך, היא מציעה את כל היתרונות של עיר במרכז  המדינה– המתובלים בתחכום ובאיכות של עיר קטנה ללא פקקים ועם שפע מקומות חניה.

מספר דקות לצד אחד – ואתה בלב ההמולה התל-אביבית, וכמה דקות חזרה, ואתם בביתכם, מוקפים בכל היתרונות שמעניקה לך העיר לוד.