התוכנית מביאה לתכנון מחדש של כל אזור צפון העיר והפיכתו לרובע עירוני עם שימושים מעורבים של מגורים, תעסוקה, מסחר, מלונאות ומבני ציבור.
פיתוח רובע הלודקיישן יביא ליצירת שלד אורבני שלם וקשר רציף והמשכי למרכז העיר, העיר העתיקה, שכונות העיר הסמוכות ולאזור התעסוקה הקיים. 

התוכנית כוללת הסדרה של שכונות סח וסא, מה שיביא להתחדשות המרקם הבנוי וקידומו לסטנדרטים מודרניים.

מדובר במהלך רוחבי ומקיף הכולל בתוכו שיפור תשתיות, הסדרת צירי תחבורה, מערכות תנועה ובטיחות, כל זאת כמובן לצד מענה לצרכים חברתיים, חינוכיים וציבוריים של התושבים הוותיקים והחדשים כאחד. בנוסף, התכנית כוללת הקמה של כ- 6,000 יחידות דיור בבניינים בני 7-15 קומות.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית משנה את ייעודי הקרקע בצפון העיר ומוסיפה שטחי תעסוקה בהיקף נרחב של כ-2.7 מיליון מ”ר.
היקף השטחים מתבסס על תוכנית ותמ”ל 1095 שקודמה על ידי החברה הכלכלית והעיריה, תוך בחינת צורכי העיר לאור היקפי הפיתוח הצפויים, כך ששטחי התעסוקה החדשים שאושרו, צפויים לאזן את מצבה הכלכלי של העיר לאור הגידול המשמעותי הצפוי במספר יחידות הדיור בה ולהוות עבורה חוסן כלכלי.

מאפיין ייחודי לרובע הצפוני הוא הקצאת שטח של כ-19 אלף מ”ר לתחום פיתוח המלונאות.
החשיבה על הקצאת שטחים למלונאות היא הוכחה נוספת לתהליך ההתעצמות העתידית של העיר, אשר מיקומה בסמוך לנתב”ג מהווה בורג מרכזי בבחירת כאזור אסטרטגי מועדף על ידי הממשל.

התכנית למעשה מקרבת את לוד פיזית לנתב”ג ובנייתם של כ-600 חדרי מלון תשרת את ציבור הנוסעים כפי שנהוג בסמיכות לשדות תעופה אחרים בעולם.
הפיתוח בתחום המלונאות בשילוב תכניות בתחומי התיירות, הבילוי, הפנאי והמסחר והקמת מרכז קניות ענק ומשמעותי באזור התעסוקה יהפכו את לודקיישן למתחם התעסוקה והמגורים הבא של גוש דן.

הלודקיישן כולל נגישות תחבורתית חסרת תקדים. עבור שימוש ברכב פרטי מתוכנן חיבור של כביש 200 החדש למחלף נתב”ג בכביש 1 והקמת מחלף חדש לעיר על כביש 40.
במסגרת התכנית תוקם תחנת רכבת חדשה “צפון לוד” , זאת לצד שיפוץ ושדרוג תחנת “גני אביב” הסמוכה. במקביל, יפותחו נתיבי תחבורה ציבורית שיחברו בין שתי תחנות הרכבת לחניון שפירים.

תוכנית “מהיר לעיר” העוברת בגבול המזרחי מקדמת ומפתחת את רמת הנגישות התחבורתית לאזור. גם תחנת מטרו וגם הקו החום של הרכבת הקלה לתל אביב יעברו בשטח המתחם.
כמו כן מתוכננת הקמת הפרדות מפלסיות מתחת למסילת הרכבת ותכנון של גשרים רבים להולכי רגל לטובת מעבר בטוח ונגיש במפגש הדרכים עם מסילות הרכבת.

אין ספק כי מיקומה של העיר במרכז הארץ ובסמוך לצירי תנועה מרכזיים לרבות מסילת הרכבת העוברת בעיר, מהווים יתרון לעיר במשיכה של עסקים חדשים אליה.
תכנית הלודקיישן מביאה לידי ביטוי ומעצימה את כלל היתרונות של העיר בהיבט המיקום הקיימים לעיר – על צומת דרכים ארצית, באמצע רשת המסילות ובקרבה לנתב”ג, ובכך תוכל למצות את הביקוש הגובר למגורים והן לשטחי תעסוקה.